MAXtv PRVA LIGA

Soudani u 87. minuti odgodio odluku o prvaku

Subota, 08. travnja 2017. 20:58 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 27. kola: Rijeka - Dinamo 1:1. Strijelci Andrijašević (69) i Soudani (87)

MAXtv Prva liga- 27. kolo

RIJEKA - DINAMO 1:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja 5500

Sudac: Mario Zebec (Varaždin)  5,5

Strijelci: 1:0 Aandrijašević (69), 1:1 Soudani (87)

Žuti kartoni: Matel (24), Matei (67), Gavranović (72), Mišić (74), Bradarić (77), Sammir (77)

RIJEKA: Prskalo 6,5,  Ristovski 6, Elez 6, Župarić 6,5, Vešović 6,5, Bradarić 6, Mišić 6,5, Andrijašević 7, Bezjak 5,5 (65 Matei -), Gorgon 6 (85 Martić -), Gavranović 6,5 (75 Ćanađija -)

DINAMO: Livaković 7, Matel 5,5 (73 Guilherme), Lešković 6, Perić 6,5, Pivarić 6, Pavičić 6,5 (82 Gojak -), Antolić 6 (79 Moro -), Sammir 6,5, Soudani 7, Šitum 6, Hodžić 5,5

Pogotkom Soudanija u 87. minuti Dinamo je uspio ostati neporažen u derbiju 27. kola čime se nastavlja uzbudljiva završnica sezone.

Rijeku su na kraju drugoga poluvremena minute dijelile od pobjede koja je mogla odrediti prvaka, ali je prave šanse za pobjedu Rijeka propustila u prvom dijelu utakmice.

Fantastična atmosfera na tribinama ove sezone postala je zaštitni znak riječkog nogometa, utakmica sezone izvukla je navijačke emocije iz petnih žila.

U takvom ambijentu nije se moglo igrati slabo.

Nikakvih iznenađenja u sastavima nije bilo: izostao je Ćorić zbog bolesti, Vešović je očekivano zamijenio Zutu.

Rijeka je utakmicu otvorila izglednom prilikom Gavranovića u 3. minuti, Livaković je uspio skrenuti prizemno upućenu loptu zdesna.

U 13. minuti Livaković je obranio što može malo koji vratar u HNL-u: Andrijašević  je na lijevoj strani kaznenog prostora sam izašao ispred vratara Dinama, koji je nogom skrenuo loptu preko grede.

Takve šanse u ovakvim utakmicama nije baš preporučljivo ne iskoristiti, što je postala fus-nota riječke igre u prvom poluvremenu.

Imao je Dinamo kraćih razdoblja dominacije u protoku lopte, ali samo do zadnje riječke linije.

Riječki blok djelovao je vrlo agresivno i pouzdano, Župarić ulijeva povjerenje svojoj momčadi u svakom duelu.

Nasuprot toga  Rijeka je  u završnici igrala brzo i okomito, stalnu promjenu mjesta (Gavranović, Andrijašević, Gorgon, Bezjak...) gostujuća obrana nekoliko puta nije mogla pratiti.

U 31. minuti Vešović je slijeva ubacio desnom nogom, Bezjak je neometan loše zahvatio loptu glavom na desetak metara od Livakovića.

U 34. minuti Bezjak je ponovo pokazao da je izgubio osjećaj za pogodak otkada je otišao iz Rijeke nakon 7. kola.

Pivarić se nespretno sapleo u duelu, Bezjak se neočekivano našao u prilici, Livaković je istrčao i uspio omesti riječkog napadača, lopta se ponovo odbila Bezjaku, koji ponovo nije reagirao kao najbolji strijelac Rijeke s početka sezone...

U 35. minuti Pavičić je iz slobodnog udarca s 27 metara uputio jedini udarac u okvir riječkih vratiju, Prskalo se morao baciti da bi odbio loptu.

U 38. minuti Hodžić je dočekao prvu upotrebljivu dubinsku loptu, ali je nije dobro primio u odsutom trenutku čime je propala jedina prilika Dinama.

Početkom drugoga dijela utakmica je postala još zanimljivija za gledanje budući da su obje momčadi počele igrati za pogodak.

Dinamo je u pripremi završnice počeo igrati nešto okomitije, razlika u odnosu na prvi dio bio je što Rijeka više nije igrala agresivno i konkretno  do 69. minute.

Tada je Mišić ubacio zdesna, Andrijašević je ostao sam na 10 metara i glavom elegantno zatresao mrežu - 1:0.

Tako to biva u nogometu. U drugom dijelu Rijeka je trebala jednu šansu da zatrese mrežu!

Rujevica je odzvanjala u šampionskom ritmu  dok se Dinamo pokušavao vratiti u prvenstvo.

Preselilo se težište igre na riječku polovicu, ali ne tako da je riječka obrana izgledala opterećeno.

U 82. minuti Hodžić je ušao u prazni prostor na 13 metara od Prskala, ali u duelu nije dobro zahvatio loptu glavom.

Bila je to jedina opasnost za Prskala do 87. minute, kada je Soudani majstorskim potezom odgodio odluku o prvaku.

Primio je Soudani loptu u kaznenom prostoru i škaricama pogodio mrežu - 1:1.

U zadnjim minutama Andrijašević je pao u kaznenom prostoru, sudac Zebec nije reagirao iako je napadača Rijeke  gurnuo Marko Lešković...

Nije sudac reagirao na dosta toga što se događalo na štetu Rijeke tijekom utakmice, što je stara priča koja već počinje zamarati svih koji prate hrvatski nogomet.