MAXtv PRVA LIGA

Rijeka uvjerljivo pobijedila, Sharbiniju ovacije

Subota, 01. ožujka 2014. 18:56 Napisao  I. V.

Utakmica 24. kola: Rijeka - Split 4:1. Strijelci: Kramarić (2), Sharbini i Krstanović

MAXtv Prva liga - 24. kolo

RIJEKA - SPLIT 4:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 4000

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 6,5

Strijelci: 1:0 Sharbini (26), 2:0 Kramarić (49), 2:1 Roce (51), 3:1 Kramarić (77), 4:1 Krstanović (85-11m)

Žuti karton: Kramarić (72)

Crveni karton: Zagorec (83, prekršaj)

RIJEKA: Vargić  6,5 - Leovac 6, Knežević 6, Marić 6, Bertoša 6,5 - Močinić 6, Maleš 6,5, Moises 6,5 (72 Alispahić -) - Jugović 5,5 (41 Brezovec 6,5),  Sharbini 8 - Kramarić 7 (78 Krstanović -).

SPLIT: Zagorec 5 - Radotić 5,5, Križanac 5,5, Glumac 5, Glavina 5,5 - Dujmović 5,5, Vojnović 6, Kvesić 5,5 (56 Baraban 5,5) - Roce 6, Bagarić 5,5 (73 Vitaić -) - Bilić 5,5 (46 Rugašević ).

Rijeka je uvjerljivo pobijedila Split boljom i pametnijom igrom u drugom dijelu, kada je raspoloženi Sharbini dobio dovoljno slobodnog prostora da nadahnutim potezima pokaže raskoš talenta zbog kojega je ove sezone prvi put doživio ovacije s tribina.

U prvom se dijelu igrala utakmica između dviju momčadi sličnih pristupa u istim rasporedima. Budući da je i pojedinačna kvaliteta bila izjednačena, da bi se dogodilo nešto konkretno trebalo je čekati trenutak nečijeg nadahnuća ili nepažnje. U 16. minuti  Kvesić je sa 7 metara promašio prazna vrata nakon što je Vargić odbio loptu po opasnom Bilićevu slobodnom udarcu! Nepažnja riječke obrane nije kažnjena!

U 26. minuti Sharbini je dočekao trenutak nadahnuća, kada je natrčao na odbijenu loptu i sa 23 metra prizemnim udarcem zatresao mrežu - 1:0. Dojam je da vratar Zagorec nije bio dovoljno pažljiv po mokrom terenu, lopta je skliznula prema mreži u njegovu rukohvatu!.

Rijeka je na odmor otišla s minimalnom prednošću, a da nije stvorila ni jednu izglednu priliku. Nakon Kvesićeva promašaja momčad Splita stvorila je još jednu priliku, Bilić je u 37. minuti ostao sam na otvorenom udarcu s 15 metara i pogodio Vargića! Malo konkretnih prilika ne znači da je utakmica između ponajboljih hrvatskih momčadi bila dosadna. Igrao se fizikalni nogomet kojemu je blatnjavi teren uskratio tečnost u protoku lopte.

U 49. minuti Rijeka je povisila vodstvo iz prve izrađene prilike. Brezovec je sjajno podvalio loptu po sredini, Kramarić je izašao sam pred Zagorca, koji je uklizao i  odbio loptu do Sharbinija na 17 metara. Uslijedio je oštri ubačaj ili udarac prema golu, svejedno! Kramarić je glavom skrenuo u mrežu - 2:1!

Dvije minute kasnije opet se dogodila žuta minuta u bijeloj obrani, koja u prekidima prečesto izgleda potpuno odsutno. U 51. minuti Vojnović je ubacio iz prekida slijeva, Roce se samo naklonio pred Vargićem i poslao loptu u mrežu - 2:1.

Uslijedila je zanimljiva završnica. Splićani nisu imao izbora, morali su riskirati. Rastegnuli su se gosti uzduž cijeloga igrališta, otvorio se širok prostor za domaće kontre. Prvo je Sharbini (63) pobjegao lijevom stranom, ali je zastao u mrtvom kutu. U 67. minuti Sharbini je poslao Kramarića ravno prema Zagorcu, riječki napadač neuspješno je pokušao prebaciti splitskog vratara.

U 77. minuti dvojac Sharbini - Kramarić dotjerao je loptu do kraja! Ponovo je Sharbini pobjegao lijevom stranom, lopta je po udarcu završila  na suprotnoj vratnici, gdje je Kramarić bio dovoljno spretan otkloniti nedoumice oko pobjednika - 3:1.

U 83. minuti opet je Sharbini je pobjegao, ovog puta izašao je pred Zagorca, koji je uklizao, skrivio prekršaj za najstrožu kaznu i dobio crveni karton. Gosti više nisu imali pravo na zamjenu,  vratarski dres odjenuo je Križanac. Tek toliko da u mrežu pogledom otprati loptu koju je bijele točke poslao Krstanović - 4:1.