MAXtv PRVA LIGA

Rijeka lakoćom pobijedila Istru 1961 u Puli

Petak, 30. rujna 2016. 20:00 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Istra 1961 - Rijeka 0:2. Črnic (8) i Gorgon (22) brzo riješili pitanje pobjednika

MAXtv Prva liga - 11. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 0:2

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 4000

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 6,5

Strijelci: 0:1 Črnic  (8), 0:2 Gorgon (22)

Žuti kartoni: Stepčić, Žižić (33), Mišić (Rijeka)

ISTRA 1961: Iveša 5,5, Bertoša 5,5, Mitrevski 5,5, Žižić 5, Collins 5, Paracki 5,5 (82 Puclin -), Lucio 5 (74 Prelčec -), Stepčić 5,5, Miloš 5, Roce 5 (58 Gržan 5), Solomon 6

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 6,5, Mitrović 6,5, Elez 6,5, Zuta 6, Bradarić 6, Mišić 6, Andrijašević 6,5 (82 Martić -), Črnic 6 (71 Ćanađija -), Vešović 6,5 (90 Ajayi -), Gorgon 6,5

Nogometaši Rijeka osvojili su bodove u regionalnom derbiju zahvaljujući lakoći zabijanja pogodaka, koja je brzo obeshrabrila igrače i navijače Istre 1961.

Puno su domaćini očekivali od utakmice protiv lidera prvenstva, vidjelo se po početnom pristupu da je domaća momčad puna samopouzdanja.

U 8. minuti Mišić je ubacio iz kuta, Žižić okrznuo loptu glavom na prvoj vratnici, a Črnic na drugoj vratnici nogom skrenuo loptu u mrežu - 0:1.

U 22. minuti Vešović je ubacio zdesna, lopta je zapela u bloku i u visokom luku stigla do Grgona, koji je udarcem glave u još višem luku loptu poslao u daljnji kut - 0:2.

Kada je Gorgonu uspio u praksi teško zamisliv lob-udarac preko 2 metra visokog Iveše, splasnula je nada pulskih igrača da mogu iznenaditi ne baš naglašeno goropadnu riječku momčad.

Po neravnom terenu trener Istre 1961 Goran Tomić iznenadio je zaigravši  s trojicom stopera (Mitrevski, Žižić, Bertoša).

Slično je pokušao bivši trener Dinama Zlatko Kranjčar u utakmici na Rujevici nakon koje je podnio ostavku.

Međutim, pogoci koja je Rijeka postignula u Puli nemaju puno veze s načinom Tomićeve igre, oba su se dogodila u kontroliranim situacijama zahvaljujući osjećaju za pogotke obojice strijelaca.

Matjaž Kek utakmicu je počeo s Gorgonom u vrhu napada budući da Gavranović nije bio spreman za utakmicu, dok je Črnic  počeo utakmicu na lijevom boku. Sve ostalo u postavi Rijeke dobro je znano u HNL-u.

Jasno da su lagani pogoci olakšali posao gostujućoj momčadi, Rijeke je kroz posjed lopte po lošem terenu teže kontrolirala pas-igru nego protivnika.

Jedina opasnost za Rijeku u prvom dijelu bio je igrač Rijeke u dresu Istre 1961, Solomon (29, 36) je dvaput s ruba kaznenog prostora imao prilike za preciznije udarce.

Prvi je udarac obranio Prskalo, drugi put Solomon nije pogodio okvir vratiju.

U drugom je dijelu natjecateljske tenzije na pulskom stadionu više održavala tradicionalno velika skupina riječkih navijača nego konstruktivna igra obiju momčadi.

Rijeka je tijekom drugoga dijela dvaput ozbiljno zaprijetila, oba pokušaja potpisuje Vešović.

U 71. minuti Vešović je udarcem s 18 metara protegnuo Ivešu, koji nije imao puno posla iako je primio dva pogotka.

U 73. minuti Vešović je u prvoj organiziranoj kontri pobjegao pulskoj obrani, ušao u kazneni prostor i u odsutnom trenutku zastao dovoljno da Žižić pravodobno ukliže i odbije loptu.

Istra je stalno pokušavala pronaći prolaz do Prskala, ali bez konkretnog učinka.

Bertoša je u 78. minuti dospio u otvorenu poziciju za udarac glavom nakon ubačaja iz prekida, Prskalo je poletio zrakom i obranio jedini izravni pulski udarac u drugom dijelu.

Kao i obično ove sezone, riječka momčad posustala je u samoj završnici utakmice, kada se u kaznenom prostoru gostiju nekoliko puta stvorila gužva u kojoj se uvijek nešto može oteti kontroli.

U 89. minuti Stepčić je tražio kazneni udarac nakon što je lopta zapela za Mitrovićevu ruku u kaznenom prostoru.

Dojam je da je Stepčić bio u pravu, ali sudac se nije oglasio.