Subota, 23. svibnja 2015. 20:53 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Balaj (18), 2:0 Sharbini (34-11m), 3:0 Tomasov (66)

Žuti kartoni: Bralić (32), Leovac (50)

Crveni karton: Bralić (60, drugi žuti karton)

RIJEKA: Vargić -, Tomečak 6,5 (39 Bertoša 6,5), Samardžić 6,5, Lešković 6,5, Leovac 6, Močinić 6,5, Bradarić 6,5 (71 Radošević -), Sharbini 7 (80 Ajayi -), Jugović 6,5, Tomasov 7, Balaj 6,5

OSIJEK: Mikulić 5, Matas 5,5, Bralić 5, Laštro 5, Pavić 5, Čuljak 5, Glavaš 5, Škorić 5,5, Vojnović 5 (46 Špehar 5), Šorša 5, Glavaš 5 (71 Anić -), Perošević 5 (75 Mešanović -)

U sjajnom ozračju upriličenom pod redateljskom palicom Armade, nogometaši Rijeke oprostili su se od sezone pobjedom protiv Osijeka. Oprostili su se sa stilom, onako kako priliči ponajboljoj hrvatskoj momčadi koja se još jednom uzdignula iznad sivila HNL-a. Igrala je Rijeka boljih utakmica ove sezone, ali za bolju utakmicu bio je potreban bolji protivnik od Osijeka.

Rijeka se od prve minute namentula agresivnom igrom, koja je jasno dala do znanja Osječanima da bodove za ostanak eventualno mogu osvojiti u zadnjem kolu. Na Kantridi nisu imali šanse uz onakav pristup neosporno kvalitetnijih igrača Rijeke. Štoviše, ako je voljni moment pokazatelj, igrači Rijeke u duelima su izgledali kao da se bore za nešto više od bodova, koji im ništa nisu donijeli osim premija.

U 18. minuti Rijeka je povela tipičnim Balajevim pogotkom. Nakon što je Tomečak probio desni bok i vratio loptu Bradariću na udarac, lopta se čak dvaput odbila od Bralića prije nego što je Balaj došao u poziciju kao da na treningu gađa vrata s 8 metara - 1:0

U 32. minuti Bralić je tako silovito naletio na Tomečaka da se prekršaj na najstrožu kaznu vidio na Google Mapsu. Sharbini ni kazneni udarac ponekad ne može izvesti normalno, proklizao je kapetan Rijeke prije udarca s bijele točke i efektno u padu zatresao mrežu - 2:0.

Rijeka je još nekoliko puta mogla kazniti visoko postavljenu obranu Osijeka, Tomasova su suci četiri puta zaustavili na rubu zaleđa. U 30. minuti Tomasov je uspio pobjeći zadnjoj osječkoj liniji, sam izaći ispred Mikulića, ali nije bio precizan.

U drugom dijelu Rijeka se prema osijeku ponašaa nešto umjerenije do 60. minute, kada je Bralić ničim izazvan na sredini igrališta neoprezno nasrnuo na Jugovića i dobio durig žuti karton. Desetorici igrača Osijeka nije se pisalo dobro zadnjih pola sata.

Rijeka je odmjerenom ritmu postignula još samo jedan pogodak. U 66. minuti Jugović je proigrao Sharbinija u kaznenom prostoru, povratna lopta "perifernim" pogledom zatekla je Tomasova samoga ispred Mikulića - 3:0.

Do kraja utakmica Rijeka se igrala skrivača s loptom, koji Osječani nisu mogili zadržati u posjedu više od dva dodavanja. Nekoliko obećavajućih akcija jedan efektan udarac (Balaj 88) po kojemu je lopta zatresla gredu bili su uvod oproštaju od sezone, koji tradicionalno završava utrčavanjem navijača u teren.