MAXtv Prva liga: Rijeka rutinskom pobjedom protiv Splita sačuvala vodeće mjesto

Nedjelja, 25. rujna 2016. 20:46 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 10. kola: Rijeka - Split 2:0. Rijeka igrala onako kako se očekivalo od vodeće momčadi u utakmici protiv momčadi sa začelja ljestvice

MAXtv Prva liga - 10. kolo

RIJEKA - SPLIT 2:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 3500

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6,5

Strijelci: 1:0 Gorgon (30), 2:0 Andrijašević (45)

Žuti kartoni: Jurendić (65), Vitus (81)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 6,5, Mitrović 6, Elez 6, Zuta 6, Bradarić 6,5, Mišić 6,5, Andrijašević 6,5 (82 Ćanađija - ), Gorgon 6 (76 Črnic -), Vešović 6,5 (89 Ajayi -), Gavranović 6

SPLIT: Duka 6, Jurendić 5, Dupovac 5, Fuštar 5 (46 Mikulić 5), Vitus 5, Boljat 5, Zahirović 5, Chvedukas 5, Merajić 5 (86 Vasilj -), Pešić 5, Špehar 5 (51 Mišić -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su očekivanu pobjedu potiv Splita autoritativno, upravo onako kako se očekivalo od vodeće momčadi u utakmici protiv momčadi sa začelja ljestvice.

Cijelu utakmicu Rijeka je držala Split na skučenom dijelu terena na Rujevici, odakle se figura Andreja Prskala na drugoj strani igrališta mogla samo nazirati.

Splićani su riječkog vratara izbliza mogli vidjeti jedino pred svlačionicom...

Iako riječki pritisak nije jenjavao cijelu utakmicu, intezitet u prvom dijelu utakmice bio je osjetno veći. Posebice po desnoj strani riječkoga napada gdje su Vešović i Ristovski stalno stvarali višak.

U 12. mnuti Vešović je zagrijao Duku, splitski vratar imao je sreće što je riječki napadač s 13 metara silovito loptu poslao po sredini.

U 15. minuti Duka je već bio zagrijan, kada je Vešović s 10 metara opet poslao loptu po sredini nakon što je Ristovski idealno odigrao povratno s korner-linije.

Utakmica je počela posvetom Dinamu i središnjici HNS-a! Armadina pjesma: Baš je dobro, itd... odjekivala je kao revolt zbog novčane kazne riječkom klubu zbog toga što su igrači pogrdno pjevali zajedno s navijačima nakon pobjede protiv Dinama.
Nakon utakmice pjesma posvećena Dinamu  nastavila se pjevati zajedno s igračima Rijeke, koji su ovog puta samo pljeskali u znak odobravanja.
Slijedi li nova kazna zbog pljeskanja?

Inače, Duka je bio središnja figura zadnje utakmice između istih protivnika na Rujevici, kada je Split osvojio bod.

U 28. minuti Gavranović se u primanju oslobodio Fuštara i ostvario otvorenu poziciju za udarac sa 8 metara, Duka je munjevito reagirao  i skrenuo loptu...

Taman kada je splitski vratar već počeo zabrinjavati riječku momčad dogodio se Gorgon. Prvi i zadnji put na utakmici!

U 30. minuti Bradarić je s 20 metara volejem loptu poslao u gužvu prema vratima, Gorgon se našao na pravom mjestu, spretno skrenuo loptu i sretno postao strijelac - 1:0.

Duka ništa nije mogao učiniti!

Relativno lagani pogodak puno je značio riječkoj momčadi, koja je lopti pokušavala pronaći prolaz kroz 22 splitske noge, koliko ih je stajalo u kaznenom prostoru.

Utakmica je počela minutom šutnje kojom je odana počast  Božidaru Matijeviću, koji bi u nedjelju navršio 53. godine da zloćudna bolest nije drugačije odlučila.

Lakše je igrati kada ne moraš ganjati rezultat.

Od Splita se nije mogla očekivati bilo kakva promjena u načinu igre nakon negativnog rezultata, treneru Vjekoslavu Lokici najvažnije je bilo doživjeti podnošljiv poraz.

Igrali su splitski igrači kako su mogli i znali. Ni jedno, ni drugo nije slutilo dobrim.

U 45. minuti riječka je momčad ponovo poremetila raspored gostiju, Ristovski je izašao sam pred Duku i opet je splitski vratar obranio snažni udarac iz blizine.

Lopta se biljarski odbila do Andrijaševića kojemu nije bio problem zatresti mrežu - 2:0.

Opet je lopta nagradila pošteni odnos prema nogometu!

U drugom dijelu utakmice riječka je momčad fizički djelovala puno umjerenije, pa su igrači Splita manje patili u duelima iako su do lopte teško dolazili.

Suverena riječka kontrola rezultata kroz pas-igru postala je sama sebi svrha, pa su se gledatelji sami počeli zabavljati. U pojedinim razdobljima sadržajnije se pjevalo na tribinama nego igralo na terenu.

Duka je u drugom dijelu dvaput morao malo više paziti!

U 60. minuti Elez je nakon ubačaja iz kuta glavom loptu poslao u splitskog vratara.

Andrijašević (79) je snažno udario po lopti s 22 metra. Naravno, Duka je bio na pravom mjestu.