MAXtv PRVA LIGA

Rijeka rutinski na Rujevici pobijedila Cibaliju

Subota, 26. studenog 2016. 18:50 Napisao/la  SC

Utamica 17. kola: Rijeka - Cibalia 2:0. Matei iznudio dva kaznena udarca od kojih je jedan realizirao

MAXtv Prva liga - 17. kolo

RIJEKA - CIBALIA 2:0

Stadion na Rujevic. Gledatelja: 4000

Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac) 7

Strijelci: 1:0 Gorgon (16-11m), 2:0 Matei (24-11m)

Žuti karton: Tomašević (81)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 6, Mitrović 6, Elez 6, Zuta 6, Bradarić 7, Maleš 6, Mišić 6,5, Martić 6 (73 Ćanađija -), Matei 7,5 (78 Ajayi -), Gorgon 6 (86 Handžić -)

CIBALIA: Matković 6,5, Jerbić 5,5, Zgrablić 5, Tomašević 5,5, Čuljak 5, Mišić 5,5, Mijoković 5,5, Pervan 5,5 (83 Crnčević -), Karačić 5, Baša 5 (61 Filipović ), Dabro 5 (77 Tiago -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su protiv Cibalije očekivanu pobjedu, koja se žargonski naziva rutinskom. A u rutini obično nema ničeg dojmljivog čak i kada igra Barcelona...

Matjaž Kek utakmicu je počeo u napadačkoj formaciji, koja nikada ove sezone nije igrala zajedno (Gorgon, Matei, Martić...).

Izostanak nekolicine važnih igrača uvjetovali su personalne promjene u momčadi, što je značilo promjenu načina igre unutar istoga osnovnog rasporeda.

V. d. trenera Siniša Sesar odlučio se temeljito zatvoriti na prvom gostovanju Cibalije na Rujevici.

Zaigrao je u početnoj formaciji s trojicom braniča u zadnjoj liniji (Jerbić, Zgrablić, Tomašević), što je značilo da će vinkovačka zadnja linija vrvjeti od braniča u fazi obrane.

Rijeka je počela prepoznatljivim pritiskom, koji je brzo ugasio  svaku nadu gostiju.

U 15. minuti Bradarić se ubacio iz drugoga plana, izašao ispred Matkovića, koji odbija loptu natrčalom igraču Rijeke.

U nastavku akcije Bradarić je petom proigrao Mateija, zakasnio je Zgrablić u uklizavanju, zakačio rumunjskog napadača i skrivio kazneni udarac. Gorgon je bio siguran - 1:0.

U 24. minuti ponovo je vižljasti Matei natjerao braniče gostiju na neopreznu reakciju.

Ovog puta Karačić je zahvatio po nozi Mateija, koji je sam izveo kazneni udarac - 2:0.

Fizički nadmoćnija momčad Rijeke  presingom i brzim protokom lopte držala je Cibaliju daleko od svog kaznenog prostora, stalno je prijetila iako pred Matkovićem nije baš prštalo od izrađenih prigoda.

U 44. minuti Matei je naciljao lijevi Matkovićev kut, vratar Cibalije protegnuo se i loptu odbio natrčalom Martiću, koji u zatvorenoj poziciji loptu šalje ravno u Matkovića.

U drugom dijelu gledatelji su na djelu vidjeli pristup koji baš ne služi na čast lideru.

Ako nitko drugi, vjerni navijači Rijeke, koji su kisnuli i pjevali, zaslužili su da riječka momčad protiv slabe Cibalije uloži malo više napora da utakmica dobije barem neki smisao.

Više od pola sata drugoga poluvremena igralo se doslovno bez ikakvog natjecateljskog smisla budući da Cibalia nije mogla, a Rijeka nije htjela igrati poduzetnije.

Pervanov (64) udarac za jedinu Prskalovu intervenciju na utakmici bio je najveći domet napadačke igre gostiju.

Tek u zadnjih desetak minuta Bradarić (82) i Gorgon (84) pokazali su naznake konkretne igre, oba puta Matković je bio pravodoban.