Nedjelja, 24. travnja 2016. 17:04 Napisao/la  SC

Susret 33. kola: Hajduk - Rijeka 1:2. Vešović i Gavranović strijelci

Strijelci: 1:0 Sušić (25) 1:1 Vešović (57) 1:2 Gavranović (79)

Žuti kartoni: Maleš (36), Balaj (37)

HAJDUK: Grbić 6, Bašić 5.5 (61 Šimić 5), Velazquez 5.5, Bilyi 5.5, Milić 5, Jefferson 6.5, Vojković 5.5 (79 Ohandza -), Sušić 6.5, Kalik 5.5, Tudor 6, Mastelić 6

RIJEKA: Vargić 6, Ristovski 6, Samardžić 6.5, Lešković 6.5, Žuta 6, Maleš 6, Bradarić 5.5, Tomasov 6 (69 Matei 6), Gavranović 6.5 (83 Močinić -), Bezjak 6, Balaj 5 (54 Vešović 6.5)

U posljednjem ovosezonskom jadranskom derbiju odigranom na splitskom Poljudu Rijeka je preokretom rezultata u drugom poluvremenu stigla do nove pobjede. Golovima Marka Vešovića i Marija Gavranovića momčad Matjaža Keka slavila je rezultatom 2:1 i na taj način ostala na zaostatku od četiri boda za prvoplasiranim Dinamom, ali i matematički osigurala drugo mjesto. Domaćin može žaliti za bodom ili bodovima, Rijeka je iskoristila jednu priliku više u razdoblju u kojem je dominirala utakmicom.

Reprezentativac Crne Gore u riječkim redovima u igri je do svog pogotka bio proveo tek tri minute. Marko Vešović je na Poljudu zabio i prije točno godinu dana. I tada je, u 29. kolu prošlosezonskog izdanja MAXtv Prve lige Rijeka pobijedila 2:1, a Vešovićev pogodak iz 82. minute kompletirao je preokret rezultata u paketu s golom Ivana Tomečaka dvije minute ranije.

Hajduk je poveo u 25. minuti. Nakon rukom izvedenog ubacivanja s lijeve strane lopta na visini kaznenog prostora dolazi do Mastelića koji sjajno proigrava strijelca Sušića. Najvrjedniji Hajdukov eksponat vara Vargića, ali i prethodno mudro izbjegava nedozvoljenu poziciju.

Do tada je, ali i nakon pogotka domaćih susret bio prilično izjednačen. Marin Tomasov pokušao je pobjeći Hajdukovoj obrani u 8. minuti, četiri minute kasnije Fran Tudor pada u Rijekinom kaznenom prostoru, ali sudac Jović nije odlučio sankcionirati start Samardžića najstrožom kaznom.

Uoči Hajdukovog pogotka probao je pucati Ristovski u akciji kojoj je prethodilo rukometno 'prebrojavanje' po crti kaznenog prostora. Stigla je kazna koju je sastav Matjaža Keka podmirio tek nakon deset minuta igre u nastavku.

Igrala se 56. minuta kada je Rijeka izjednačila. Ristovski ubacuje oštru loptu s desne strane, Lešković je na drugoj vratnici odakle je vraća u peterac. Vratar Hajduka odbija loptu samo do natrčalog Vešovića koji je zakucava u mrežu za 1:1.

Potpuni preokret dogodio se na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice. Mario Gavranović zabio je i na taj način okrunio razdoblje riječkog mini-pritiska iz kojeg se domaća obrana nije mogla izvući. Rumunj Florentin Matei koji je ušao u drugom poluvremenu umjesto ozljeđenog Tomasova potpisuje ulogu asistenta nakon ubačene lopte s lijeve strane.

Hajduk nije imao previše prilika za povratak na rezultatsko izjednačenje u posljednjih deset minuta, ali se može reći da je u 60. minuti bio oštećen za nedosuđeni kazneni udarac. Nakon kornera je Velazquez vraćao loptu prema sredini gdje je ona u ruku pogodila Vešovića, ali sudačka je zviždaljka ostala nijema.