Rijeka odigrala najbolju utakmicu sezone

Nedjelja, 10. svibnja 2015. 20:44 Napisao  I. V.

Utakmica 33. kola: Rijeka -  Lokomotiva 5:0

MAXtv Prva liga - 33. kolo

RIJEKA - LOKOMOTIVA 5:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 4000

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Strijelci: 1:0 Tomasov (25), 2:0 Tomasov (31), 3:0 Balaj (36), 4:0 Bradarić (45), 5:0 Sharbini (69)

Žuti kartoni: Mamić (44), Mrčela (80)

RIJEKA: Vargić -, Vešović 6,5, Samardžić 7, Lešković 7, Leovac 7, Močinić 6,5, Bradarić 7, Sharbini 7,5, Jugović 6,5 (59 Ajayi ), Tomasov 8 (73 Mišić -), Balaj  6,5 (77 Dangubić -)

LOKOMOTIVA: Sluga 5, Prenga 5 (46 Bručić 5), Mrčela 5, Addy 5 (61 Gržan -), Bartolec 5, Ceraj 5 (54 Biljan -),  Andrjašević 5, Begonja 5, Mamić 5, Rukavina 5, Kolar 5

Nogometaši Rijeke uvjerljivo su pobijedili Lokomotivu u najboljoj utakmici ove sezone na Kantridi. Ponajprije zbog prikazanog u prvom dijelu utakmice, kada su igrači Lokomotive zadovoljno otišli na odmor,  jer su primili samo četiri pogotka.

Trener Lokomotive Tomislav Ivković primijenio je pristup iz utakmice u 24. kolu, kada je pobijedio (1:0) u Kranjčevićevoj, te prvi put na Kantridi zaigrao s trojicom stopera. Neobično je gledateljima na Kantridi bilo gledati momčad Lokomotive zbijenu u gustom rasporedu na svojoj polovici, Ivković je do sada uvijek bio jamstvo da će publika uživati u golovima Rijeke.

Ni ovoga puta Ivković nije razočarao iako je pokušao igrati na rezultat. Zatvorio je riječke bokove, prepustio Rijeci posjed lopte i pokušao nešto učiniti kroz brzu tranformaciju. Ne ide to baš tako jednostavno s momčadima koje se nisu naviknule braniti, Rijeka je prvi pogodak postignula vrlo jednostavno na postavljenu gostujuću obranu.

U 25. minuti Sharbini je okomitom loptom zdesna prebacio usporene gostujuće stopere, vratar Sluga nije reagirao,  Tomasov se prikrao iza leđa i loptu iz blizine nogom skrenuo u mrežu - 1:0.

U 31. minuti Tomasov je izveo udarac za duboki naklon! Bradarić je preciznom dugačkom loptom na lijevoj strani pronašao Tomasova, Prenga je ispao iz igre i pao na travu, a Tomasov silovito poslao loptu u gredu od koje odbila u mrežu - 2:0.  Prekrasan pogodak!

Počelo je teško razdoblje za goste, igrači Rijeke osjetili su da se momčad Lokomotive prestrašila nove rezultatske katastrofe. Rastrčana i rasterećena riječka momčad počela je igrati lepršavo i ubojito, Ivković obrambeni blok raspao se kao da je izgrađen od pijeska.

U 35. minuti Tomasov nije dobro zahvatio  loptu, koja je udarila u vratnicu, a već minutu kasnije na semaforu je svijetlilo 3:0. U 36. minuti Leovac je prizmeno uputio loptu, Balaj je bio na pravom mjestu da bi iz blizine zatresao mrežu kao treningu - 3:0.

U 41. minuti Sluga je dvjema refleksnim intervencijama obranio snažne udarce Vešovića i Balaja, oba su slutila pogotke. Međutim, pljesak za efektnu izvedbu ipak je pripao Vešoviću, koji je u pipremi akcije "tunelom" na desnoj strani elegantno izbacio dvojicu igrača i sam krenuo prema Slugi.

Neposredno pred odlazak na odmor Tomasov je  ubacio iz prekida s desne strane, loptu upućenu na prvu vratnicu Bradarić je okrznuo, Sluga nije uspio reagirati - 4:0.

Što god da je Ivković rekao svojim igračima na odmoru nije puno pomoglo nakon 0:4! Nakon što je odigrala jedno od najboljih poluvremena ove sezone,  Rijeka se nastavila nadigravati autoritetom momčadi, koja se na trenutke poigrava s protivnikom.

U 55. Balaj se sam izborio za otvoreni udarac s 8 metara, lopta je fijuknula visoko preko okvira. U 56. minuti akcija za pljesak, Leovac je pobjegao lijevom stranom, prebacio loptu Tomasovu, koji nije bio precizan u pokušaju loba.

U 66. minuti Bradarić je ponovo odigrao precizno za Tomasova, koji nije dobro primio loptu pred Slugom...

Ukratko, bilo je samo pitanje vremena kada će se ponovo zatrresti mreža Lokomotive. A zatresla se nakon majstorije a'la Sharbini, koji je u 69. minuti ušao u kazneni prostor slijeva, zaljuljao obranu gostiju i  loptu znalački plasirao u suprotni kut - 5:0.

Riječka momčad nije popuštala  do kraja utakmice tijekom koje je Lokomotiva u pojedinim trenucima izgledala nemoćno kao da je treća, a ne druga momčad Dinama.

U 83. minuti Sharbini je prvo izmamio uzdahe, a onda spontani pljesak, kada je vanjskom stranom kopačke u svom stilu pokušao lobovati Slugu i pogodio gredu. Šteta da nije bio pogodak zbog Sharbinija, navijača Rijeke i svih koji uživaju u ljepotama nogometne igre...