MAXTV PRVA LIGA

Rijeka povećala prednost na pet bodova

Subota, 22. travnja 2017. 21:01 Napisao/la  SC

Utakmica 29. kola: Istra 1961 - Rijeka 1:1. Gorgon (39) doveo Rijeku u vodstvo, Gržan (58) izjednačio iz kaznenog udarca

MAXtv Prva liga - 29. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:1

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 5000

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 0:1 Gorgon (39), 1:1 Gržan (58-11m)

Žuti kartoni: Pavić (10), Mišić (90+1)

ISTRA 1961: Ivušić 7, Miloš 6, Žižić 6,5 (82 Gojković -), Mitrevski 6,5, Pavić 6, Paracki 6, Puclin 6, Lucio 6,5 (80 Stepčić -), Gržan 6, Roce 5,5 (37 Prelčec ), Solomon 6

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 6,5, Župarić 6,5, Elez 6, Zuta 6 (80 Črnic -), Bradarić 6, Mišić 6,5, Andrijašević 6, Vešović 7, Gorgon 6,5 (89 Matei -), Bezjak 6 (65 Gavranović -)

Nogometaši Rijeke nisu u potpunosti iskoristili Dinamov poraz (0:2) u derbiju protiv Hajduka, vodeća momčad odigrala je u Puli neodlučeno (1:1) i povećala prednost pred Dinamom za jedan bod.

Rijeka se odmah nametnula posjedom lopte, koji u prvom dijelu nije djelovao toliko učinkovito koliko autoritativno!

Unatoč velikoj, prije svega fizičkoj nadmoći u duelima, u riječkoj završnici nedostajalo je više snage i brzine da bi pulska obrana patila, ali i ovako je bilo sasvim dovoljno za vodstvo.

Riječka je momčad natjecateljskim manirom čekala i dočekala jednu (polu)priliku u prvom dijelu kojom je okrunila veliku nadmoć u držanju lopte.

U 39. minuti Ristovski je ubacio zdesna, Bezjak je ispred prve vratnice prebacio loptu, Gorgon je osvanuo sam u ravni prve vratnice i glavom loptu poslao u mrežu - 0:1.

Prvi pomoćnik Ivica Modrić nešto je mahao, ali se predomislio nakon kratke konzultacije s glavnim sucem Franom Jovićem, koji je pokazao na centar.

Rijeka je stekla sedam bodova prednosti pred Dinamo!

Prskalo u prvom dijelu utakmice praktično nije ni vidio loptu, ali nije se ni Ivušić pretrgnuo od posla.

Andrijašević (23, 34) i Bezjak (25) nisu bili u pozicijama koje su previše obećavale...

U drugom dijelu odnosi su se promijenili toliko koliko je Istri trebalo da iskoristi kratko razdoblje riječkog opuštanja i izjednači.

U 57. minuti Lucio se pojavio sam na 20 metara, imao je Brazilac dovoljno vremena za pripremu udarca, Prskalo je prvi i posljednji put tijekom utakmice poletio zrakom i atraktivno obranio.

Minutu kasnije Istra je ostvarila Dinamova nadanja.

Prošao je Lucio desnom stranom, uputio loptu u kazneni prostor, Gorgon je neoprezno igrao rukom, sudac je opravdano pokazao na bijelu točku.

Gržan je sigurno izveo kazneni udarac - 1:1, Rijeka se vratila na pet bodova prednosti pred Dinamom.

Počelo je najzanimljivije razdoblje utakmice, čim je Gavranović ušao u igru zaredale su (polu)prilike pred vratima sigurnog Ivušića.

Riječka je momčad ušla u ritam laganih okomitih napada, Andrijašević (60), Gavranović (68), Vešović (69), Gorgon (70) relativno su lagano ulazili u povoljne pozicije za udarce.

Ivušić je triput bio pravodoban, posebice u 69. minuti kada je Vešović izašao sam na čistinu i s deset metara nije uspio svladati pulskog vratara.

U 80. minuti Matjaž Kek još je više pojačao napad uvođenjem Crnica i vraćanje Vešovića na lijevi bok, ali uzalud...

Do kraja utakmice Andrijašević (83, 89) je dvaput glavom bio neprecizan u izglednim pozicijama za pogodak.

Istra 1961 uspjela je odigrati neodlučeno i produljiti neizvjesnost u borbi za titulu prvaka.