MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila pogotkom Andreja Kramarića

Nedjelja, 15. rujna 2013. 21:02 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: S. Belupo - Rijeka 0:1. Petnaestak minuta angažirane igre bilo je dovoljno za pobjedu

MAXtv Prva liga – 9. kolo

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:1

Stadion u Koprivnici. Gledatelja: 2500

Sudac: Duje Strukan (Split)

Strijelac: 0:1 Kramarić (14)

Žuti kartoni: Gregurina (S. Belupo), Marić, Kvržić, Mujanović, Vargić, Pokrivač (Rijeka)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Fuštar, Grgić, Purić, Melnjak, Delić, Gregurina, Matoš (66 Ćanađija), Brlek, Rak (54 Glavica), Novinić

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Knežević, Marić, Bertoša (82 Boras), Močinić, Pokrivač, Kramarić (65 Alispahić), Kvržić (79 Brezovec), Mujanović, Benko

Nogometaši Rijeke pobijedili su u 9. kolu momčad Slavena Belupa pogotkom Andreja Kramarića u 14. minuti. Samo petnaestak minuta angažirane igre na početku utakmice bilo je dovoljno da Rijeka osvoji tri boda. Što se igre Rijeke tiče, sve što se događalo nakon Kramarićeva pogotka brzo će se zaboraviti zbog jednostavnog razloga. Nema se što upamtiti!

Trener Matajž Kek poslao je na teren momčad Rijeke, koja vrlo vjerojatno neće više nikada igrati zajedno od prve minute. Kramarić je debitirao na mjestu povučene špice iza Benka, Kvržić i Mujanović na bočnim pozicijama… Kakva kod bila, ove sezone svaka je momčad Rijeke objektivno jača od najbolje momčadi Slavena Belupa.

Odmah se Rijeka postavila samouvjereno i autoritativno, u prvih petnaestak minuta domaća obrana propuštala je igrače u bijelim dresovima na sve strane. Nekoliko poluprilika (Kramarić, Benko, Mujanović…) navijestile su 14. minutu.

Tada je Pokrivač na sredini oteo lopto domaćinima, proigrao Kramarića na lijevoj strani raširene zadnje linije domaćina. U poziciji „jedan na jedan“ Purić nije imao puno šansi, Kramarić je prvo zaljuljao čuvara, a onda desnom nogom poslao loptu u bliži i nepokriveni Rodićev kut – 0:1.

Prvim Kramarićevim pogotkom u dresu Rijeke, gosti kao da su ostvarili što su htjeli. Nije više riječka momčad iskazivala pretjeranu želju za pogotkom, pa su pokunjeni domaći igrači počeli dizati glave.

Čuvanje vodstva umalo je kažnjeno na jeftin način. U 33. minuti Marić je pogriješio pokušavajući vratiti loptu Vargiću, idealno je inače pouzdani riječki stoper proigrao Novinića, koji je sam krenuo prema Vargiću. Zaobišao je riječkog vratara na širokom prostoru, ali je otišao predaleko desnom stranom da bi stekao poziciju za miran i precizan udarac. Na sreću Riječana, Novinić je loptu poslao visoko preko vratiju.

Nije Rijeka nakon Kramarićeva pogotka ostavila bog zna kakav dojam, ali da Marić nije pogriješio domaći igrači ne bi ni pomislili na pogodak.

U nastavku utakmice Rijeka je odigrala najslabije poluvrijeme ove sezone. To što je domaćinu prepuštena inicijativa moglo se očekivati zbog vodstva, ali nije se moglo očekivati da tijekom 45 minuta igrači Rijeke neće ni jednom iskoristiti mogućnost da na širokom prostoru stvore priliku. Izuzev kontre u 64. minuti, kada je pobjegao Mujanović, momčad Rijeke nije ozbiljno prešla preko centra.

Rijeka je u drugom poluvremenu samo jednom opasno zaprijetila i to kada je Benko u 54. minuti iz slobodnog udarca pogodio „živi zid“ od kojega se lopta odbila i zamalo prevarila Rodića.

Nije Slaven Belupo imao mnogo od toga što je na opće iznenađenje držao riječku momčad na polovici igrališta. Protiv momčadi kakva je Rijeka šanse poput Novinićeve (52) i posebice Glavičine (88) moraju se iskoristiti da bi se ostvario pozitivan rezultat.