MAXTV PRVA LIGA

Rijeka protiv Osijeka do četvrte pobjede zaredom

Subota, 06. travnja 2013. 20:48 Napisao  I. V.

Utakmica 26. kola: Rijeka - Osijek 1:0. Strijelac: Benko (31). Za potpuni doživljaj nedostajao je zadnji pas

MAXtv Prva liga - 26. kolo

RIJEKA - OSIJEK 1:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 4000

Sudac: Vlado Svilokos (Sisak) 7

Strijelac: 1:0 Benko (31)

Žuti kartoni: Pavić (38), Brezovec (42), Tomašević (54), Kurtović (90)

RIJEKA: Mance 6,5, Mierzejewski 6 (88  Neretljak -), Knežević 6, Marić 6,5, Škarabot 6,5, Kreilach 6,5, Brezovec 6,5, Jugović 6, Alispahić 6 (63 Mujanović -), Benko 7, Cesarec 7 (72 Čulina -)

OSIJEK: Mikulić 6,5, Šimunec 6, Leko 6, Tomašević 5,5, Ibriks 6, Pušić 5,5 (86 Pongračić -), Kurtović 6, Pavić 6, Perošević 5,5 (67 Dugančić -), Blatnjak 6, Lukić 5,5 (58 Zulim  5,5)

Nogometaši Rijeke ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu pod vodstvom trenera Matjaža Keka, u 26. kolu minimalno je svladana momčad Osijeka, koja je pružila jači otpor nego što se očekivalo.

U 31. minuti Škarabot i Cesarec izmijenili su na lijevoj strani loptu, Cesarec je ostao slobodan u poziciji za ubačaj. Precizno upućena lopta kontra-nogom doletjela je na pravo mjesto iza osječkih stopera. Benko je u dvojbenoj poziciji imao dovoljno vremena primiti loptu i sa 7 metara i pogoditi za pobjedu - 1:0.

Rijeka je u prvom poluvremenu bila očekivano bolja protiv neočekivano poduzetne osječke momčadi za koju su debitirala dvojica (Tomašević, Šimunec) mladića na mjestima stopera. Unatoč razdobljima osjetne premoći, nije riječka momčad igrala na razini prethodnih utakmica.

Ovog puta nedostajala je dorađena završnica u kojoj se pojavljivalo premalo igrača iz drugog plana. Glavnina posla pred osječkim vratima spala je na leđa dvojici napadača kojima je nedostajala konkretnija podrška da bi riječka igra dobila potreban sadržaj.

Cesarec (6, 38) i Benko (15, 39) jedini su ozbiljno prijetili iako je i Jugović u 16. minuti mogao bolje udariti po lopti kada se probio do vrha kaznenog prostora. Zapravo je jedina izrađena prilika završila pogotkom, što je odlika pravih napadača.

Osječani su iznenadili  u razdobljima tijekom kojih su  kroz posjed lopte povezanom igrom osvajali prostor ispred riječkog vratara. I  nisu bili bezazleni, naprotiv. U 23. minuti Pavić je s lijevog boka ubacio, a  Leko udarcem glavom propustio realizirati priliku koja je bila izglednija od svih riječkih. Udarci Kurtovića (12) i Blatnjaka (43) spadaju pod razno.

U drugom dijelu povremeno je tekla Rijeka koja podiže adrenalin navijačima. Brži protok lopte i transformacija igrača središnjice priredili su nogomet. koji lakoćom osvaja prostor i naklonost gledatelja. Za potpuni doživljaj nedostajao je zadnji pas, koji u ovoj momčadi prirodno pripada jedino Cesarcu.

Treneru Keku čuvanje rezultata nije bilo ni u primisli, napad je oduvijek bio najbolja obrana. I u razdobljima kada su Osječani organizirano dolazili pred riječka vrata, domaća momčad stajala je na terenu u funkciji drugog pogotka. Prilika je bilo, pogotke su mogli postići Jugović (51) udarcem s 15 metara, Benko (62) nakon Cesarčeva proigravanja, pa i Mujanović (64) koji je iskosa sam krenuo prema vrataru Mikuliću i onda neobjašnjivo zastao.

Protokom vremena počeo se osjećati  pritisak minimalnog vodstva, pa je riječka momčad počela gubiti raspored u napadu. Zato je obrana odigrala bez pogreške, u drugom dijelu Osijek nije uputio  ni jedan udarac u okvir vratiju koji bi zabrinuo vratara Mancea.

Fotogalerija: Sandro Donda