MAXtv Prva liga: Rijeka pobijedila Osijek pogotkom Leona Benka s bijele točke

Nedjelja, 23. veljače 2014. 18:55 Napisao  I. V.

Utakmica 23. kola: Rijeka - Osijek 1:0. U 36. minuti Kramarić je primio okomitu loptu ispred vratara Mikulića,  koji je zakasnio u intervenciji, a sudac Mlakar pokazao je na bijelu točku. Benko je zatresao mrežu - 1:0

MAXtv Prva liga - 23. kolo

RIJEKA - OSIJEK 1:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 4.500

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 6

Strijelac: 1:0 Benko (36-11m)

Žuti kartoni: Pavić (26), Mikulić (35), Mišić (43), Bertoša (54), Kurtović (77), Moises  (90+3)

RIJEKA: Vargić 6, Mujanović 6, Knežević 5,5, Marić 6, Bertoša 6,5, Moises 6,5, Močinić 6, Jugović 6 (62 Maleš 6), Sharbini 6,5 (90+2 Leovac -), Kramarić 6 (80 Obi -), Benko 6

OSIJEK: Mikulić 6,5, Matas 6, Bralić 6, Jonjić 5,5, Pavić 5,5,  Kurtović 6, Mišić 5,5 (86 Lukić -), Škorić 6, Šorša 6 (74 Ugarković -), Dugančić 6, Barišić 5,5 (65 Mandić 6)

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu u nastavku prvenstva teže od očekivanog. Ivica Kulešević promijenio je šetoricu igrača, koji su u srijedu igrali u Kupu. Matjaž Kek promijenio je samo dvojicu: jedan je ozlijeđen (Kvržić), drugi je odmarao (Maleš). U pristupu utakmici obiju trenera ništa se posebno nije promijenilo u odnosu na kup-utakmicu.

Kulešević se očekivano odlučio za zatvoreniju varijantu, Kek i dalje ima problema protiv postavljenih obrana. U igri Rijeke nema dopadljive tečnosti, ali ima dovoljno pojedinačne kvalitete da bi ostvarila prednost protiv momčadi kakva je osječka.

Dva sramežljiva pokušaja glavama (Jugović 24, Kramarić 28) i jedan jaki udarac (Sharbini 41) s 22 metra spadaju u nešto konkretnije riječke poteze u prvom dijelu. Pogodak se dogodio zahvaljujući rijetkom trenutku nadahnuća.

U 36. minuti Kramarić je izbjegao pažnji osječkih stopera, primio okomitu loptu ispred vratara Mikulića,  koji je zakasnio u intervenciji. Kramarić je pao, sudac Mlakar pokazao je na bijelu točku s koje je Benko zatresao mrežu - 1:0.

U drugom se dijelu Kulešević otvorio i visoko napao, stvorio se slobodan prostor za zanimljiviju i sadržajniju igru na objema stranama. Osječani su zbunili takvim pristupom domaće igrače toliko da je Knežević u 58. minuti jedostavno dodao loptu Škoriću na lijevoj strani kaznenog prostora. Škoriću je trebalo previše vremena za pripremu, pa je  njegov udarac zapeo u bloku.

Osječani su u drugom dijelu iskazali više agresivnosti i dobili puno više duela zbog čega je Rijeka povremeno bila u podređenom položaju. U 78. minuti Mišić je ubacio iz prekida, Bralić je s 3 metra glavom loptu silovito poslao u prečku.

Osječani više nisu dobili takvu priliku! Riječka se momčad trgnula i smogla dovoljno koncentracije iskontrolirati tijek utakmice koja je bila neizvjesna do zadnje minute.