MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila u najboljoj utakmici ove godine

Subota, 15. ožujka 2014. 20:38 Napisao  I. V.

Utakmica 26. kola: Rijeka - Lokomotiva 3:2- Strijelci Sharbini, Kramarić i Brezovec

MAXtv Prva liga - 26. kolo

RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:2

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 5.000

Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 7

Strijelci: 1:0 Sharbini  (20), 1:1 Budimir (35), 1:2 Budimir (36), 2:2 Kramarić (52), 3:2 Brezovec (80)

Žuti karton: Pajač (90+1)

RIJEKA: Vargić 5,5, Mujanović 6, Knežević 6, Lešković 6,5, Tomečak 7, Močinić 6 (74 Brezovec -), Maleš 6,5, Alispahić 5,5 (50 Moises 7), Jugović 6,5, Sharbini 7,5, Kramarić 7,5 (90+2 Krstanović -)

LOKOMOTIVA: Zelenika 6,  Prenga 6, Barbarić - (27 Bartolec 6), Čalušić 6, Musa 6, Chago 6,5, Begonja 6 (83 Pajač -), Trebotić 6 (68 Šovšić -), Pjaca 6, Šitum 6,5, Budimir 7

Nogometaši Rijeke pobijedili (3:2) su Lokomotivu u najboljoj utakmici koju su gledatelji ove godine vidjeli na Kantridi. Lokomotiva je rado viđen gost ljubiteljima dobrog nogometa. Gosti nisu ni ovog puta razočarali otvorenim pristupom i samouvjerenim nastupom, koji jamči uzbuđenja. Navijačima Rijeke neka od njih nisu dobro sjela.

Dvadesetak minuta zanimljive utakmice brzo je proteklo u brzim izmjenama napada. Rijeka je očekivano tražila prevlast kroz posjed lopte, Lokomotiva se oslonila na brzu i povezanu transformaciju. Prije prvog pogotka na utakmici jedinu izrazitiju šansu nisu iskoristili Sharbini i Jugović, koji u 16. minuti nisu iskoristili pozicije za otvoreni udarac s 12 metara.

U 20. minuti Sharbini je izbacio loptu iz svog kaznenog prostora, Chago i Musa neočekivano su ustuknuli iako su bili nadomak lopti. Tomečak je stigao prvi do lopte i sa svoje polovice počeo sprintati prema vratima gostiju. Musa je bio prespor, Tomaček je ušao u kazneni prostor i poslao loptu u desnu vratnicu. Lopta se odbila do Sharbinija, koji je pretrčao cijelo igralište prije nego što je loptu poslao u nezaštićenu mrežu - 1:0.

U 27. minuti izašao je ozlijeđeni Barbarić. Ušao je Bartolec, mjesto stopera zauzeo je Prenga.  Lokomotiva je nastavila igrati kao da se ništa nije dogodilo! U 29.  minuti Sharbini je silovito potegnuo s 30 metara, Zelenika se morao dobro protegnuti kroz zrak. A onda je domaćin doživio šok, Lokomotiva je u dvije minute postignula dva pogotka.

U 35. minuti Budimir je na desnom boku primio loptu dobačenu rukom iz auta, odvojio se od pratnje u poziciji koja ničim nije slutila pogodak. Budimir je vidio da je Vargić malo izašao i onda "vanbastenovskim" lob-udarcem  prebacio nemoćnog vratara Rijeke. Vargiću se ništa ne može predbaciti! Budimirov pogodak zaslužuje duboki naklon - 1:1.

Minutu kasnije naklonio se Budimir i doveo goste u vodstvo. Bartolec je ubacio zdesna, Budimir nadskočio braniče Rijeke, Vargić je ostao u raskoraku dok je lopta lagano letjela prema mreži - 1:2.

Rijeka je dobro reagirala, stisnula je domaća momčad goste u kaznenom prostoru i propustila još jednu veliku priliku. Knežević je u 38. minuti sa 6 metara poslao loptu pokraj vratiju. Odlučan početak Rijeke u drugom dijelu utakmice brzo je promijenio rezultat. U 52. minuti Moises je lijevom nogom s ruba kaznenog prostora gađao vrata ili Kramarića, svejedno. Kramarić je samo postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu - 2:2.

Riječka momčadu podignula je u drugom dijelu razinu agresivnosti i trke, prvih dvadesetak minuta Lokomotiva je ispala iz kolosjeka. Igrači Rijeke dobivali su duele i preko raspoloženih Sharbinija i Kramarića pokušavali pronaći prolaz kroz gustiš nogu u zbijenoj gostujućoj obrani. Nisu uspjeli do 80. minute!

Čim su gosti malo došli do daha, došli su u priliku za pogodak. Begonja je u 71. minuti   uputio udarac, lopta se odbila od bloka i prevarila u procjeni Vargića, koji je loptu nespretno odbio u vratnicu. Odbila se lopta Budimiru, kojemu Vargić brani udarac iz mrtvog kuta.

U 80. minuti popustila je pod pritiskom koncentracija gostujuće obrane. Razigrani Sharbini probio je lijevi bok, vanjskom stranom  kopačke idealno pogodio natrčalog Brezovca, koji je s 3 metra glavom loptu poslao u mrežu - 3:2.

Gosti su pokušali postići treći pogodak u zadnjih desetak minuta. Jedino su uspjeli zaraditi jedini žuti karton na utakmici, kada je Pajač pao u kaznenom prostoru Rijeke u sudačkoj nadoknadi.