MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobjedom proslavila jesensku titulu

Subota, 17. prosinca 2016. 19:06 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 20. kola: Rijeka - Istra 1961 1:0. Franko Andrijašević strijelac jedinog pogotka

MAXtv Prva  HNL - 20. kolo

RIJEKA - ISTRA 1961  1:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4500

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Strijelac: 1:0 Andrijašević (36)

Žuti karton: Gržan (64)

RIJEKA: Prskalo 7, Zuta 6, Mitrović 6,5, Elez 6, Ristovski 7, Bradarić 6,5, Mišić 6,5, Andrijašević 7 (84 Maleš -), Vešović 6,5 (89 Martić -), Matei 5,5 (74 Ajayi -), Gorgon 6

ISTRA 1961: Ivušić 6, Miloš 5,5, Gojković 5,5, Georgiev 5,5, Bertoša 5,5, Paracki 5, Prelčec 5, Stepčić 5 (70 Puclin -), Mitrevski 5, Gržan 5,  Solomon 5,5

Rijeka je očekivano pobijedila Istru i zadržala šest bodova prednosti pred Dinamom tijekom zimske stanke.

Momčad Istre došla je na Rujevicu s čak devetoricom što sadašnjih (Solomom i Collins na posudbi), što bivših (Ivušić, Iveša, Bertoša, Stepčić, Miloš, Paracki, Polić) igrača Rijeke.

Dakle, gosti se nisu mogli žaliti na strah od nepoznatog. Naprotiv!

Poznato je da napadačka igra Rijeke u mnogome ovisi o učinku dvojice igrača na desnom boku, Vešoviću i Ristovskom.

Vešović je više od pola sata bio suzdržan, ali je zato Ristovski sam praktično učinio sve vrijedno pažnje u prvom dijelu utakmice.

Već u 3. minuti prošao je Ristovski desnom stranom i iz zatvorene pozicije pokušao iznenaditi Ivušića.

Dvaput se Ristovski probio do korner-linije i idealno odigrao za natrčale Andrijaševića (10) i Vešovića (17).

Andrijašević se kao i obično niotkud pojavio u vrlo izglednoj poziciji...

I to je bilo sve izravno opasno u prvih pola sata za vratara Ivušića kojemu je u 11. minuti Bradarić  dobro zagrijao dlanove snažnim udarcem.

Kada se činilo da će Ristovski ostati usamljen u pokušajima da probije gostujuću obranu, pojavio se Vešović. I to na lijevoj strani!

Vešović je prvo osvojio loptu na sredini, varkom tijela izašao na korner-liniju odakle je vanjskom stranom desne noge idealno loptu poslao prema drugoj strani, gdje se pojavio Andrijašević, koji je loptu poslao u mrežu uz pomoć okvira - 1:0!

Sve skupa u vezi pogotka izgledalo je jednostavno i bez suvišnog naprezanja.

Baš kao i igra momčadi Rijeke u kojoj se ni jedan igrač nije pretjerano potrošio.

Što se tiče igrača Istre, njihova potrošnja svela se na trčanje za igračima Rijeke na svojoj polovici igrališta.

Preko središta igrališta prešli su donekle organizirano dva, tri puta... Bez konkretnog učinka!

Veći dio drugog dijela utakmice gosti su također proveli na svojoj polovici, ali su u 76. minuti zamalo pokvarili proslavu titule jesenskog prvaka.

Solomon je izmaknuo pažnji riječkih braniča, izašao sam ispred Prskala, koji je pravodobno ušao u udarac.

Svaka čast Prskalu, ali u takvim situacijama odlučuju napadači...

Nisu se napadači Rijeke u drugom dijelu baš pretrgli od suvislih akcija unatoč stalnoj dominaciji kroz posjed lopte.

Prema običaju, najopasniji je bio Andrijašević.

U 68. minuti Bertoša je u zadnji trenutak oduzeo loptu Andrijaševiću pred kojim je stajao samo Ivušić.

U 83. minuti Andrijašević je ušao iz drugoga plana, zdesna loptu poslao u daljnju vratnicu i izašao iz igre uz pljesak s tribina.

U 88. minuti Bertoša je uputio snažni udarac, a Prskalo atraktivno poletio zrakom...

Bertoša je iskazao zamjetnu dozu sportske drskosti...

Branič Istre pokušao je Prskalu  s 30 metara učiniti ono što napadači u HNL-u tijekom ove polusezone nisu uspijevali s nekoliko metara udaljenosti...