MAXtv Prva liga: Rijeka pobijedila Inter, četiri laka komada u četvrtom pokušaju

Subota, 19. ožujka 2016. 18:51 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 28. kola: Rijeka - Inter 4:0. Bila su dovoljna dva poteza najboljih igrača da Rijeka već nakon dvadesetak minuta počne utakmicu privoditi kraju

MAXtv Prva liga - 28. kolo

RIJEKA - INTER 4:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 3500

Sudac: Duje Strukan (Split) 7

Strijelci: 1:0 Tomasov (5), 2:0 Gavranović (18), 3:0 Samardžić (65), 4:0 Balaj (67)

Žuti kartoni: Bočkaj (36), Mitrović (69)

RIJEKA: Vargić -,  Ristovski 6, Mitrović 6,5, Samardžić 7, Zuta 6,5, Brezovec 6,5, Bradarić 6,5,  (70 Maleš -), Gavranović 7, Tomasov 7, Matei 6,5 (66 Balaj -), Bezjak 6 (78 Roshi -)

INTER: Mrmić 5, Hanžek 5, Ćosić 5, Komorski 5, Frelih 5, Mazalović 5,5, Mlinar 5 (78 Zulim -), Šoljić 5,5, Bočkaj 5 (46 Glavina ),  Ottochian 5 (66 Cassini -), Puljić 5,5

Nogometaši Rijeke uvjerljivo su pobijedili (4:0) momčad Intera, četiri laka komada u mreži momčadi protiv koje ove sezone u trima utakmicama još nisu postigli pogodak svakako će dobro doći na podizanju samopouzdanja riječkim napadačima, iako je najljepši pogodak postigao stoper.

Utakmica je zapravo okončana već u 4. minuti, kada je Tomasov natrčao na povratnu loptu i ruba kaznenog prostora pogodio bliži kut pokraj usporenog Mrmića - 1:0.

U 28. minuti Brezovec se probio desnom stranom, ubacio prizmeno na peterac, Bezjak nije dobro zahvatio loptu, ali je Gavranović bio na pravom mjestu da ne baš jakim udarcem loptu pošalje kroz Mrmićeve ruke u mrežu - 2:0.

Ako se izuzme Tomasovljev (11) rezantni udarac s ruba kaznenog udarca, to je sve konkretno što se dogodilo u prvom dijelu.

Igrala se tipična utakmica Rijeke protiv tipične momčadi, koja je kompetitivna dok ne primi prvi pogodak. U konkretnom slučaju, Inter nakon četiri minute više nije bio u utakmici!

Na Rujevici se ove sezone igra više natjecateljski nego sadržajni  nogomet,  koji postane zanimljiv kada protivnici više ne mogu pratiti ritam riječke momčadi kao što u zadnjih pola sata utakmice ritam više nije mogla pratiti momčad Intera.

Bila su dovoljna dva poteza najboljih igrača da Rijeka u laganom ritmu već nakon dvadesetak minuta počne utakmicu privoditi kraju. Ova momčad Rijeke ne uživa u nadigravanju nego u rezultatima, što je u konačnici jedino važno. Sve ostalo  je dojam.

A dojam je da ovakva momčad Intera ne bi zatresla mrežu iza Vargića do kraja sezone. Kao što nije zatresla u prethodne tri utakmice u kojima je ostala neporažena. Ovog puta dobro je prošla što je primila četiri pogotka.

Tijekom cijele utakmice gosti praktično nisu ušli u riječki kazneni prostor.  U 65. minuti Šoljić je s 30-tak metara uputio jedini udarac gostiju u okvir vratiju, Vargić se čak morao baciti. U 79. minuti Puljić je iz slobodnog udarca pogodio desnu vratnicu.

Prošlo je petnaestak minuta drugoga dijela prije nego što se dogodio potez utakmice. Samardžić je primio loptu na prsa na rubu kaznenog prostora, imao je stoper Rijeke dovoljno vremena za pripremu  volej-udarca po kojemu je lopta efektno završila let u desnom kutu opet zamalo kratkog Mrmića - 3:0.

Dvije minute kasnije Balaj je prvi put primio loptu po ulasku u igri i odmah odradio svoj posao, pogodio je albanski internacionalac mrežu udarcem vrhom kopačke - 4:0.

Nakon četvrtog pogotka vrijeme je počelo teći sporo za momčad Intera, koja je jedva čekala zadnji sučevi zvižduk.

Ostalo je semaforu svjetliti 4:0 iako su Gavranović (57, 59, 76) i Tomasov (63) propustili najbolje prilike.

Propuštene poluprilike u zadnjih pola sata nema smisla nabrajati.