MAXtv PRVA LIGA

Rijeka ostvarila rekordnu pobjedu ove sezone

Nedjelja, 31. kolovoza 2014. 23:00 Napisao  I. V.

Utakmica 7. kola: Rijeka - Zadar 6:1.  Moises ostvario hat-trick, Cvijanović pogodio sa središta

MAXtv Prva liga - 7. kolo

RIJEKA - ZADAR 6:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 4500

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić) 7

Strijelci: 1:0 Kramarić (13), 1:1 Terkeš (16), 2:1 Tomečak (20), 3:1 Moises (30), 4:1 Moises (38), 5:1 Cvijanović (85), 6:1 Moises (88)

Žuti karton: Tomečak (90+1)

RIJEKA: Vargić - , Tomečak 7, Mitrović 6, Lešković 6,5, Leovac 7, Brezovec 6,5 (79 Cvijanović -), Zlomislić 6 (66 Jajalo -), Moises 8, Sharbini 6 (59 Kvržić 6), Jugović 7, Kramarić 6,5

ZADAR: Matković 5, Ješe 5 (46 Muić 5,5), Ikić 5, Sarić 5, Jerbić 5,5, Bilaver 5, Hrgović 5,5, Pušić 5, Weitzer 5 (68 Pešić -), Terkeš 6, Šimunac 6 (84  Solomon -)

Nogometaši Rijeke omogućili su svojim navijačima da u slavljeničkoj atmosferi na Kantridi proslave ulazak u Europsku ligu i da se rekordnom pobjedom u prvenstvu oproste od kapetana Josipa Brezovca, koji odlazi na posudbu u Speziju. Momčad Zadra  idealno se uklopila u opuštenije ozračje, koje se u pojedinim trenucima prvog poluvremena posebno osjećalo u igri uže obrane Rijeke.

Marin Leovac i Ivan Tomečak u zadnjim utakmicama dvojica su najopasnijih igrača Rijeke. Od dvojice bočnih braniča Rijeke počinju, a i završavaju mnoge suvisle akcije riječke momčadi. Utakmica je imala kakav-takav natjecateljski smisao dvadesetak minuta.  U 13. minuti Leovac se prema običaju  ubacio iza leđa protivničke obrane, Brezovec je pravodobno odigrao, Leovac slijeva precizno ubacio za Kramarića na daljnjoj vratnici. Kramarićeva reakcija u padu za 10. pogodak u HNL-u bila je rutinska - 1:0.

Nakon što je Moises glavom loptu posao u Matkovića, sve je upućivalo da će Zadrani vrlo brzo stradati na Kantridi. Stradali su Zadrani, ali su pružili neočekivani rezultatski otpor na početku utakmice. U 16. minuti Pušić, jedan od trojice bivših igrača Rijeke u zadarskoj momčadi, proigrao je po desnoj strani Terkeša. Napadač Zadra krenuo je prema Vargiću,  driblingom prošetao Mitrovića i onda loptu poslao kroz Vargićeve noge u mrežu - 1:1.

U 20. minuti Brezovec je osjetio Tomečakov ulazak po desnoj strani, desni branič Rijeke istrčao je pred Matkovića i zatresao mrežu - 2:1. U 25.  minuti Terkeš je ponovo ostao sam pred Vargićem, koji je u padu obranio zadnji pokušaj Zadrana da ublaže patnje. Sve što se nakon toga događalo već je viđeno u utakmicama Rijeke protiv momčadi poput zadarske.

Dvama pogocima Moisesa (30, 38) na dodavanja Jugovića i Tomečaka, Rijeka je do odmora stekla prednost koju je Kramarić (42) propustio već do odmora pretvoriti u zadarsku katastrofu. Nije Kramarić uspio dobro zahvatiti loptu ispred Matkovića.

Nakon odmora Zadrani su počeli stajati nešto bliže riječkoj polovici, a Rijeka pokazala da stječe navike momčadi koja zna kako se čuva snaga u razdobljima igre bez natjecateljskog naboja.  Dobili su Zadrani nešto više slobodnog prostora na sredini igrališta, ali više nisu bili ni blizu prilikama poput Terkešovih. Imali su samo jednu (polu)priliku, u 71. minuti zaprijetio je Ikić udarcem glavom nakon ubačaja iz prekida.

U nastavku utakmice bez pretjeranog žara Rijeka je nekoliko puta podignula temperaturu pred zadarskim vratima. Kramarić (50), Leovac (61), Tomečak (64), Kvržić (66) mogli su uvećati vodstvo prije nego što se Zadranima na kraju ipak dogodila rezultatska katastrofa.

U 85. minuti Cvijanović je majstorskim potezom iznenadio svih na tribinama i terenu, a posebno vratara Matkovića. Izravnim udarcem sa središta igrališta Cvijanović je postigao rijetko viđen pogodak! U 88. minuti na Jugovićevo dodavanje Moises je postigao treći pogodak za najveću pobjedu Rijeke u ovoj sezoni.