MAXtv Prva liga: Rijeka ostavila Zadar na vjetrometini neizvjesne borbe za ostanak

Nedjelja, 17. svibnja 2015. 21:01 Napisao/la  SC

Utakmica 34. kola: Zadar - Rijeka 0:2.  Rijeka    autoritativnim pristupom osujetila svaku pomisao da bi Zadar mogao osvojiti bodove spasa

MAXtv Prva liga - 34. kolo

ZADAR - RIJEKA 0:2

Stadion u Stanovima. Gledatelja: 2500

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 0:1 Balaj (45+1), 0:2 Samardžić (62)

Žuti kartoni: Bradarić (22, Milinković (24), Banović (38), Vešović (52), Gabrić (65), Krstanović (71)

ZADAR: Gluić 5,5, Jović 5,5, Jerbić 5,5, Ikić 5,5, Hrgović 5 (72 Jurkić -), Banović 6, Čirjak 5,5 (53 Pešić 5,5), Pušić 6, Gabrić 5, Terkeš 5, Milinković 5 (46 Krstanović 5,5)

RIJEKA: Vargić 6,5, Vešović 6, Knežević 6 (36 Samardžić 7), Lešković 6,5, Leovac 6,5 (84 Tomečak -), Bradarić 6, Radošević 6, Mišić 6 (53 Močinić 6), Tomasov 6,5, Jugović 7, Balaj 6,5

Nogometaši Rijeke pobijedili su Zadar autoritativnim pristupom kojim su od prve minute osujetili svaku pomisao da bi Zadar mogao osvojiti bodove spasa.

Jedna od najsadržajnijih utakmica Rijeke na gostovanjima ovoga proljeća. Nešto otvoreniji pristup zadarske momčadi, koja se bori za ostanak i ne može kalkulirati, otvorio je dovoljno prostora da bi Rijeka napokon jednu utakmicu na gostovanjima mogla igrati konstruktivno. Nije to bila riječka nogometna rapsodija, ali se igralo po riječkim notama.

Već u 3. minuti Bradarić je pogodio okvir vratiju da bi u 8. minuti Tomasov u otvorenoj poziciji za udarac promašio vrata s 15 metara na kraju povezane akcije i Jugovićeva dodavanja zdesna. Odmah je riječka momčad pokazala da je na Stanove došla po bodove, u prvih petnaestak minuta djelovala je suvereno i rastrčano.

Nakon što je splasnuo riječki ritam, domaća momčad počela je polako uspostavljati ravnotežu u duelima na sredini terena. Nekoliko se puta napadači Zadra obećavajuće izašli na zadnju liniju riječke obrane, u 23. minuti visoki Milinković probio se lijevom stranom i uputio loptu prema suprotnoj strani. Pokušaj udarca ili asistencije, Terkeš svejedno nije stigao.

U 32. minuti Tomasov je prošao po lijevom boku, ubacio prizemno pred vrata, Jugović na 4 metra od vratiju nije dobro zahvario loptu.

U razdoblju do odmora ništa se konkretno nije dogodilo neposredno do odlaska u svlačionice, kada su obje momčadi došle do prilika za pogodak. Jerbić (44) svoju nije iskoristio nakon Terkešova ubačaja iz kuta, Balaj svoju jest.

U sudačkoj nadoknadi Rijeka je prevela još jednu osmišljenu napačku akciju, koja je završila pogotkom. Jugović je zdesna prizemno ubacio, Balaj pobjegao Joviću i neometano plasirao loptu u mrežu sa 7 metara - 0:1.

U drugom dijelu u igru je ušao Krstanović, što je trebalo značiti da će Zadar biti opasniji. Međutim, osim Banovićeva (64) udarca iskosa i dobre Vargićeve reakcije u drugom dijelu Zadrani nisu pokazali ništa što bi moglo naslutiti pogodak. Posebice nakon što su primili drugi pogodak.

U 62. minuti Tomasov je ubacio iz kuta, zadarska obrana neobjašnjivo je ostavila Samardžića samoga na drugoj vratnici, riječki stoper nogom je skrenuo loptu u mrežu kao na treningu - 0:2.

Do kraja utakmice Rijeka je mirno kontrolirala utakmicu, priredila domaćoj obrani nekoliko neugodosti bez konretne završnice i ostavila Stanove na vjetrometini neizvjesne borbe za ostanak.