MAXtv Prva liga: Rijeka nadmoćno pobijedila Hajduk na Poljudu

Nedjelja, 21. kolovoza 2016. 22:53 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 6. kola: Hajduk - Rijeka 2:4. Pobjeda imala obilježlje svega najboljega što riječka momčad predstavlja u hrvatskom nogometu

MAXtv Prva liga - 6. kolo

HAJDUK – RIJEKA 2:4

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 10.374.

Sudac: Fran Jovic (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Ohandza (13 – 11m), 1:1 Gavranović (24), 1:2 Bezjak (35 – 11m), 1:3 Bezjak (62), 2:3 Ismajli (65), 2:4 Andrijašević (79)

Žuti kartoni: Šimić, Juranović, Erceg (Hajduk), Bradarić, Bezjak, Vešović (Rijeka)

HAJDUK: Stipica 5,5, Juranović 5, Šimić 6, Billyi 5, (od 37. Ismajli 5,5), Pejić 5 (od 72. Said -), Gentsoglou 5, T. Bašić 5,5, Tudor 5, Maganto 5, (od 55. Futacs 5), Erceg 6, Ohandza 6.

RIJEKA: Prskalo 6, Ristovski 7,5, Mitrović 6,5, Elez 6,5, Zuta 6, Bradarić 6, Mišić 6,5, Vešović 7 (od 82. Ćanađija-) Bezjak 7,5, Andrijašević 7 (od 89. Šofranac), Gavranović 7 (od. 50 Matei 6)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk u 70. Jadranskom derbiju u HNL-u, pobjeda (4:2) na Poljudu imala je obilježlje svega najboljega što riječka momčad predstavlja u hrvatskom nogometu.

Bilo je i razdoblja igre zbog kojih Rijeka ove sezone nepotrebno pati, pa je utakmica u jednom kratkom razdoblju ušla u zonu rezultatske neizvjesnosti.

Matjaž Kek učinio je dosta promjena unutar uvijek istoga rasporeda. Maleš nije igrao zbog žutih kartona, pa su defenzivni par veznjaka činili Bradarić i Mišić.

Andrijašević je debitirao na prirodnom mjestu povučene špice zbog čega je Bezjak završio na lijevom boku, a Gavranović u vrhu napada.

Toliko promjena uvjetovalo je bitno drugačiju igru u odnosu na zadnje utakmice čime Kek može biti zadovoljan. Rijeka je iskazala nove, dodatne vrijednosti odmah od početka utakmice.

U 11. minuti Andrijašević je uputio udarac sa 17 metara, Stipica je prvi put obranio jedan težak udarac. Kako je počelo, činilo se da Rijeka neće dozvoliti nikakvo iznenađenje, ali...

U 12. minuti Ohandza je ubacio zdesna, Erceg je trčao prema lopti koju vjerojatno ne bi stigao, Bradarić je neoprezno naletio s leđa i sudac Jović pokazao je na bijelu točku.

Ohandza je u 13. minuti bio siguran izvođač kaznenog udarca - 1:0.

Trebalo je riječkoj momčadi desetak minuta da se oporavi od šoka, a onda je Vešović u izrađenim situacijama dvaput pobjegao desnom stranom, ali nije imao mirnoće u završnim odigravanjima... Navještaj promjena!

U 24. minuti Elez je ubacio slijeva "kontranogom", Gavranović je osjetio da domaći stoperi gube orijentaciju i glavom majstorski skrenuo loptu u mrežu - 1:1.

Počelo je razdoblje tipične riječke dominacije u utakmicama protiv momčadi, koje stoje dovoljno visoko da nisko padnu.

U 27. minuti Mišić je iz slobodnog udarca desnom nogom s desne strane pogodio gredu, a onda je Ohandza pokazao zašto slovi jedinom realnom opasnošću za Prskala.

Okrenuo je u 32. minuti Ohandza u mjestu Ristovskog i udarcem sa 16 metara natjerao Prskala na jedinu intervenciju.

Ristovski je brzo vratio milo za drago na drugoj strani.

U 34. minuti na kraju polukontre Ristovski je prošao Billyja, ušao u kazneni prostor prije nego što je stoper Hajduka učinio prekršaj za najstrožu kaznu.

U 35. minuti Bezjak je doveo Rijeku u vodstvo udarcem iz bijele točke - 1:2.

Billyi je za prekršaj nad Ristovskim mogao dobiti drugi žuti karton, ali je sudac Jović bio milostiv. Trener Hajduka Pušnik nije, Billyi je izašao već u 37. minuti.

U 39. minuti Zuta je bespotrebno izbacio loptu u aut i zakuhao u kaznenom prostoru. Neočekivano se poremetio raspored postavljene riječke obrane, Bašić je osvanuo sam na 16 metara i loptu zamalo poslao pokraj desne vratnice.

Ničim izazvana druga (pulu)prilika opet je izazvala reakciju na drugoj strani. I to kakvu!

Na kraju najbolje izvedene riječke akcije Gavranović je na vrhu kaznenog prostora gurnuo Andrijaševića ususret Stipici, vratar Hajduka uspio je u 40. minuti skrenuti loptu i osujetiti školsku pripremu za izvjestan pogodak.

U 50. minuti iz igre je izašao ozlijeđeni Gavranović. Na bok je otišao Matei, Bezjak je počeo igrati u vrhu napada i u 54. minuti promašio zicer!

Ristovski je idealno ubacio zdesna, a Bezjak ne baš reprezentativno reagirao glavom na 7 metara od Stipice.

U 62. minuti Bezjak nije pogriješio.

Prošao je Vešović desnom stranom, ubacio prizemno u sredinu, gdje je Bezjak iskoristio trenutak nepažnje domaće obrane i neometan udarcem sa 12 metara pogodio desni kut vratara Hajduka - 1:3.

I onda je počela završnica utakmice koje ove sezone ne idu u prilog koncentraciji riječke momčadi.

U 66. minuti Tudor se lako oslobodio Zute na desnoj strani, ubacio na drugu vratnicu gdje je Ismajli nadskočio riječku obranu i glavom loptu poslao u mrežu - 2:3.

Riječka se momčad opet počela ponašati kao da je utakmica završila nakon sat vremena, pritisnuo je Hajduk na klasičan način.

Lopta je počela letjeti oko kaznenog prostora Rijeke sve do 76. minute, kada je Šimić zbog ozljede morao izaći, a zamjena više nije bilo.

Od 77. minute Hajduk je igrao s igračem manje što se odmah pokazalo presudnim.

U 79. minuti dogodila se riječka kontra za pokaznu vježbu.

Vešović i Ristovski izmijenili su loptu po desnoj strani kaznenog prostora, Ristovski je precizno gurnuo loptu na drugu vratnicu, gdje je Andrijašević sa 6 metara podmetnuo nogu za prvi pogodak u dresu Rijeke - 2:4.

Preostalih desetak minuta obje su momčadi provele na terenu tek toliko da prođe vrijeme...