Rijeka preskočila Hajduk na drugom mjestu

Nedjelja, 23. ožujka 2014. 16:41 Napisao/la  SC

Utakmica 27. kola: Slaven Belupo - Rijeka 0:3

Gradski stadion u Koprivnici. Gledatelja: 1.500.

Strijelci: 0:1 Krstanović (58-11m), 0:2 Močinić (80), 0:3 Kramarić (90-11m).

Žuti karton: Edson, Grgić, Purić, Crepulja, Pranjić (Slaven Belupo), Bertoša, Maleš, Močinić (Rijeka).

SLAVEN BELUPO: Pelin, Melnjak, Grgić, Edson, Čanađija, Matoš (od 51' Brlek), Glavina, Purić, Gregurina (od 59' Crepulja), Novinić, Pranjić (od 76' Rak).

RIJEKA: Vargić, Knežević, Tomečak, Lešković, Močinić, Ajayi (od 69' Kramarić), Bertoša, Maleš, Brezovec (od 85' Moises), Jugović (od 52' Mujanović), Krstanović.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo, te su preskočili splitski Hajduk na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Budući da je DInamo već odmaknuo na vrhu, Rijeka i Hajduk će se prema svemu sudeći boriti za drugo mjesto, a Riječani su slavljem u Koprivnici napravili veliki korak u tom smjeru.

U 57. minuti Mujanović je ubacio loptu koja je došla do Ajayija. Nogometaš Rijeke bio je u odličnoj prilici u kojoj ga je spriječio Purić i Pristovnik je pokazao na bijelu točku. Krstanović je poslao Pelina u krivu stranu - 0:1. Rijeka je i nakon gola djelovala kao konkretnija momčad, Slaven nije bio ni sjena ekipe iz prvog dijela. U jeku napada Rijeke, Čanađija je u jednoj kontri ubacio loptu s desne strane, ali Lešković je odlično reagirao. Na drugoj strani  u 72. minuti Krstanović je mogao riješiti utakmicu, ali pokušaj s 15 metara uputio je po sredini gola.

I onda je nakon jednog ubačaja Bertoša nes(p)retno igrao rukom u kaznenom prostoru u 73. minuti i Pristovnik je drugi put na utakmici pokazao na bijelu točku.  Slaven je tako praktički iz ničega došao do prilike, ali Čanađiji su očito zadrhtale noge u ogledu s Vargićem jer poslao je loptu visoko iznad grede! Pitanje pobjednika Rijeka je riješila u 80. minuti, Močinić se nakon dodavanja Brezovca sjurio prema kaznenom prostoru i preciznim udarcem zapečatio pobjedu - 0:2. U smiraju utakmice Kramarić se riješio pratnje Edsona i izborio kazneni udarac koji je sam i realizirao - 0:3. Bila je to utakmica u kojoj je Rijeka proigrala tek u nastavku, a Slaven može žaliti za prilikama iz prvog dijela.

Slaven Belupo je u prvom poluvremenu uglavnom imao inicijativu. Doduše, pokušaji domaćih nogometaša  nisu predstavljali preveliku opasnost. Purić je pokušao iz slobodnog udarca (6'), a dvije minute kasnije Glavina je bio nešto konkretniji nakon što obrana Rijeke nije dobro očistila jednu visoku loptu.

Slaven je i u 14. minuti izradio lijepu priliku, ali udarac Purića s ruba kaznenog prostora nije bio precizan. Rijeka je naznake napada pokazala tek u 16. minuti, Brezovec je pucao s 18 metara, Pelin kratko odbio loptu, a obrana Slavena očistila opasnost. Slaven je najbliže pogotku stigao u 24. minuti. Vargić je prvo obranio pokušaj Glavine s ruba kaznenog prostora, a onda je iz odbijanca glavom pokušao Matoš, ali vratar Rijeke opet je bio siguran.

Gosti su živnuli u posljednjih 15 minuta, Krstanović se našao u odličnoj prilici, pokušao je prebaciti Pelina, ali udarac nije bio dovoljno jak. Minutu kasnije pokušao je Brezovec s 18 metara iz slobodnog udarca, ali Pelin je opet bio siguran. U samoj završnici prvog dijela Tomečak je ubacio s desne strane, Ajayi je dobro pucao glavom, ali lopta je u visokom luku otišla preko vratnice.

Otvaranje drugog poluvremena ponudilo je drugačiju sliku, Rijeka je bila ta koja je kontrolirala igru i pokazivala želju za pobjedom. Nedostajalo je malo koncentracije i ideje u završnici u jednom dijelu akcija, ali Slaven, osim spomenutog kaznenog udarca, u drugom poluvremenu nije napravio prakitčki ništa.