MAXtv PRVA LIGA

Rijeka minimalno pobijedila Hajduk

Subota, 27. veljače 2016. 18:56 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 24. kola: Rijeka - Hajduk 1:0. Maleš u 66. minuti dobio drugi žuti karton

MAXtv Prva liga - 24. kolo

RIJEKA - HAJDUK 1:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 5000

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 7

Strijelac: 1:0 Samardžić (48)

Žuti kartoni: Matei (11), Mastelić (20), Maleš (45), Močinić (76), Brezovec (76)

Crveni karton: Maleš (66, drugi žuti karton)

RIJEKA: Vargić 6,5, Ristovski 6,5, Samardžić 7, Mitrović 6,5, Zuta 6, Maleš 5, Močinić 6, Gavranović 6 (69 Brezovec -), Bezjak 6,5, Matei 6 (61 Tomasov 6), Balaj 6 (89 Roshi -)

HAJDUK: Kalinić 7, Velazquez 5,5,  Bilyy 5,5, Nižić 5,5,  Milić 6, Jefferson 6,5, Juranović 6, Bašić 5 (46 Vojković 5), Maloku 5 (74 Prskalo -), Mastelić 5, Roguljić 5

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk pogotkom Mirala Samardžića u utakmici na kraju koje su pola sata igrali bez isključenog Maleša.

Matjaž Kek jedino je iznenadio s Tomasovim na klupi. Prednost je dobio Matei, vjerojatno zbog toga što se moglo očekivati da će  se utakmica igrati na malom prostoru pred vratima gostiju. Rumunj bi se na malom prostoru trebao snalaziti bolje nego što je pokazao u sat vremena.

Ova splitska momčad ni po čemu ne može parirati riječkoj, posebice ne na tjelesnom planu. Nikada jedna momčad Hajduka u Rijeci nije izgledala tako nemoćno kao ova u prvom dijelu utakmice.

Od prve minute momčad Damira Burića bila je osuđena boraviti u svom kaznenom prostoru, samo su vratar Lovro Kalinić i nepreciznost  riječkih igrača održavali nulu na semaforu.

Balaj promašajima glavom (8) i nogom s pet metara (28), te Bezjak (28) traljavim udarcem s 10 metara propustili su najveće prilike. Dvaput se tresao okvir iza Kalinića.

U 12. minuti Kalinić je loptu odbio u gredu po snažnom udarcu Ristovskog, u 32. minuti Bezjak je snažnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U 31. minuti Bezjak je s 18 metara loptu snažno poslao u lijevi gornji kut, Kalinić je još jednom dokazao da je vratar za bolju ligu od HNL-a.

Način na koji je momčad Hajduka do odmora sačuvala mrežu nema veze s organiziranom splitskom obranom nego dezorijentiranim riječkim napadačima.

Odmah na početku drugoga dijela, splitska obrana izgubila je orijentaciju pod riječkim pritiskom.

U 48. minuti Samardžić je zahvatio loptu nakon prekida, Jefferson nije baš spretno reagirao i lopta je završila u mreži - 1:0.

Umjesto da dotuče grogiranog protivnika,  riječka je momčad neočekivano uzmaknula po vertikali, popustila u agresivnosti i prepustila gostima nešto više slobode u pripremni napada.

Ništa posebno, ali dovoljno da kroz malo veći posjed lopte gosti isprovociraju drugi žuti karton za Maleša, koji u 66. minuti igrao rukom i otišao u svlačionicu.

Kek je odmah zatvorio utakmicu, ušao je Brezovec umjesto Gavranovića.

Kako to obično biva kada se sniva, umjesto da u završnicu utakmice mirno uđe s nekoliko pogodaka prednosti, Rijeka je u završnicu ušla s desetoricom  igrača nervoznih zbog straha od pogreške.

Zadnjih petnaestak minuta pripalo je gostujućoj momčadi, koja se napadački dignula kada se Jefferson približio riječkim stoperima.

U 79. minuti Jefferson se opasno približio Vargiću, koji je bio brži u trenutku kada je Jefferson izmaknuo pažnji stopera i krenuo prema riječkom vrataru.

Bila je to jedina izgledna prilika Hajduka tijekom cijelog susreta.