Srijeda, 18. veljače 2015. 18:36 Napisao  I. V.

Utakmica 20. kola: Rijeka - Hajduk 3:0. Jugović dvostruki strijelac

Žuti karton: Sušić (66), Maloča (90)

Strijelci: 1:0 Jugović (2), Balaj (13), 3:0 Jugović (84)

RIJEKA: Prskalo -, Tomečak 6,5, Samardžić 6,5, Mitrović 6,5, Leovac 6, Radošević 6, Bradarić 6, Alex 6 (70 Mišić -), Jugović 7,5, Sharbini 7 (81 Tomasov –), Balaj 6,5 (89 Hristov -)

HAJDUK: Ranilović 6, Vršajević 5, Milović 5,5, Maloča 5,5, Vasilj 5, Vuković 5, Bašić 5 (46 Maloku 5,5), Balić 5,5 (81 Vlašić -), Caktaš 5, Sušić 5, Gotal 5 (55 Milevskyi 5)

U zaostaloj utakmici 20. kola Rijeka je na Kantridi uvjerljivo pobijedila Hajduk lakše nego što se moglo očekivati. Tri lako primljena  komada samo su djelić koji ilustrira nemoć današnjega Hajduka.

Odavno na Kantridi nije igrala jedna momčad Hajduka koja je pokazala manje htijenja. Kada se priče o agresivnoj igri svedu na broj dobivenih duela, Rijeka je na terenu izgledala nadmoćno kao u prijateljskoj utakmici protiv Opatije, koja je odigrana umjesto odgođene utakmice protiv Hajduka prije desetak dana.

Što se tiče znanja, prije utakmice se znalo da ovakva momčad Hajduka ne može kvalitetom parirati riječkoj momčadi. Budući da je u gostiju izostala trka i borbenost, Hajdukova sudbina bila je prepuštena raspoloženju riječkih igrača, koji su lakoćom ulazili u (polu)prilike. Do odmora mreža gostiju samo se dvaput tresla, što nije bio objektivan pokazatelj nadmoći Rijeke.

U 2. minuti Sharbini je dugačkom loptom pronašao zaboravljenog Jugovića u središtu kaznenog prostora. Spetljao se Jugović, pao i ležećki loptu gurnuo u mrežu prije nego što je uspjela reagirati gostujuća obrana – 1:0.

U 13. minuti Balaj je naplatio promašaje u Puli. Na 17 metara od Ranilovića udario je po lopti vanjskom stranom kopačke, lopta je zapela u bloku i odbila se taman koliko je trebalo da bi završila u mreži uz desnu vratnicu – 2:0.

U strijelce su se mogli upisati Balaj (16, 22, udarci glavom na Tomečakove ubačaje), Alex (19, sjajna Sharbinijeva asistencija), Jugović (39) i Bradarić, koji je u 34. minuti udarcem s 24 metra zatresao desnu vratnicu.

Gosti su samo jednom izravno zaprijetili i to iz prekida. Caktaš je u 18. minuti protegnuo Prskala, odbijenu loptu Vuković je poslao pokraj vratnice.

U drugom dijelu ni momčad Rijeke više nije izgledala previše zainteresirano, petnaestak minuta prošlo je bez konkretnog sadržaja na terenu. Zato je postalo zanimljivo na tribinama nakon sat vremena. Prvo je Torcida započela bakljadu, a onda je Armada atraktivnu dekoraciju oplemenila isto tako atraktivnim vatrometom za koji glavni sudac nije imao razumijevanja, pa je nakratko prekinuo utakmicu.

Bez suviše naprezanja Rijeka je kontrolirala rezutat protiv nemoćnog protivnika, koji je u drugom dijelu djelovao nešto čvšće u obrani tako da Ranilović nije imao pravog posla.

U 84. minuti vratar Hajduka samo je pogledom otpratio loptu koju je Jugović poslao u mrežu na kraju povezane akcije - 3:0. Dojam je da je Hajduk dobro rezultatski prošao s obzirom kako je izgledao na terenu.