MAXtv PRVA LIGA

Rijeka i Slaven Belupo podijelili bodove

Nedjelja, 19. srpnja 2015. 21:59 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 2. kola: Rijeka - Slaven Belupo 3:3.  Moises u 41. minuti nije iskoristio kazneni udarac

MAXtv Prva liga - 2. kolo

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 3:3

Stadion Kantrida. Gledatelja 3.500

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) 6

Strijelci: 0:1 Ejupi (9) 1:1 Bezjak (45+1) 1:2 Ejupi (48-11m) 2:2 Balaj (67) 3:2 Bezjak (82) 3:3 Križman (89)

Žuti kartoni: Mikulić (41), Paracki (42), Leovac (66)

RIJEKA: Sluga 5.5 - Ristovski 5.5 (79 Tomečak -), Mitrović 6, Lešković 5.5, Leovac 5.5 - Tomasov 6.5, Radošević 5.5, Moises 6 (84 Bradarić -), Sharbini 5.5 (73 Jugović -) - Balaj 6, Bezjak 7

SLAVEN BELUPO: Rožman 5.5 - Purić 5.5, Potokar 6, Mikulić 5.5, Delić 6 - Paracki 6, Gregurina 6 - Marciuš 6 (68 Mihaljević -), Brlek 6 (53 Crepulja 6), Savić 6.5 (60 Križman 6.5) - Ejupi 7

Niti u trećoj ovosezonskoj utakmici Rijeka nije uspjela doći do pobjede. Dva su puta izabranici Matjaža Keka gubili, jednom i vodili ne bi li na kraju završilo podjelom bodova kroz rezultat 3:3. Da bodovi ne ostanu na Kantridi pobrinuo se njen dobar poznavatelj Sandi Križman: joker s klupe Željka Kopića zabio je pogodak u 89. minuti iz odbijanca nakon slobodnog udarca za konačan rezultat utakmice.

Već u uvodu utakmice, kao što je to bio slučaj protiv Aberdeena Rijeka je krenula visoko, ali i vrlo brzo pala jako nisko. Prvi je svoj udarac okušao Bekim Balaj nakon jednog voleja u petoj minuti no to nije bio suviše težak posao za gostujućeg vratara Rožmana. Taman kad je početni pritisak Rijeke minuo gosti su poveli. Muzafer Ejupi pogodio je ubačaj Marciuša s desne strane iz drugog pokušaja. Ejupi je iskorstio odbijanac nakon Slugine obrane i pospremio za 0:1 nakon tek devet minuta igre.

Kekove rotacije
Matjaž Kek u bitnome je izrotirao svoj sastav za domaću prvenstvenu premijeru. Mjesto među vratnicama nakon loših predstava Ivana Vargića dobio je Simon Sluga, a dvije promjene dogodile su se i u obrambenom redu. Uz desnu aut-liniju trčao je Ristovski umjesto indisponiranog Tomečaka, dok je na klupi ostao i Miral Samardžić kojeg je odmijenio Matej Mitrović. Taktičke promjene dogodile su se u prednjem dijelu terena gdje su istrčale dvije špice (Balaj, Bezjak) uz Sharbinija i Tomasova koji su visoko napadali preko krilnih pozicija. Moises je bio povučen u sredinu terena uz Radoševića, dobivši prednost ispred Bradarića.

Nakon postignutog pogotka gosti su nastojati čuvati loptu u posjedu u čemu su većim dijelom i uspjevali. Postavljeni u blok ispred Rožmana, obrambeni su igrači davali vrlo malo prostora Rijekinim kreativcima i egzekutorima. Izostao je pritisak Rijeke, piše se samo poluprigoda Moisesa (18).

Sredinom prvog dijela cijeli je stadion zvižducima davao do znanja što misli o igri Rijeke. Do velikog odmora uglavnom se igralo između dva kaznena prostora, opasnosti nije bilo niti u 30. minuti kada je slobodan udarac Tomasova s lijeve strane Rožman iznad svih odbio iz svog kaznenog prostora.

Najbolja šansa Rijeke u prvom dijelu dogodila se u 32. minuti kada je Sharbini za malo slučajno lob-udarcem prevario suparničkog vratara.

Rijeka nije pogodila niti iz kaznenog udarca u 41. minuti. Mikulić u kaznenom prostoru ruši Bezjaka koji se nije našao u stopostotnoj situaciji za pogodak, ali je prekršaj bio nešto teže naravi.

Rožman je u dvoboju s Moisesom još i prije udarca sjeo na travu kao da potpisuje predaju, no lopta mu se našla u dohvatu nakon što je riječki Brazilac pokušao prelagano loptu plasirati po sredini! Ne treba ni govoriti kakvu su reakciju imali navijači na tribinama, a pogodak se tako nije dogodio niti iz drugog jedanaesterca u dva prvenstvena kola.

Ipak, pogodak je pao u jedinoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Tomasov se dugo namještao na udarac, pucao prema vratima, lopta se zaustavila u Bezjaka, koji iz neposredne blizine pogađa za izjednačenje i znak ohrabrenja uoči nastavka. Rijeka je postigla gol iz kaosa koji je nastao nakon jedanaesterca i povišenih tenzija koje je isti izazvao.

Trebalo je proći nešto više od minute igre u nastavku da bi se dogodio novi kazneni udarac, ovoga puta na drugoj strani. Lešković je neoprezno srušio Savića i skrivio jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Ejupi za 1:2. Rezultat se vratio na negativnu stranu, tamo gdje je bio kroz gotovo čitavo prvo poluvrijeme.

Do novog izjednačenja moglo je doći već u 51. minuti kada je Balaj zakasnio na ubacivanje Bezjaka ispred Rožmanova gola. Rijeka nije stala napadati i tražiti pogodak, poboljšala se početkom nastavka i njena pas-igra, no načina za probijanje gostujućeg obrambenog zida u početku drugog dijela nije bilo. Još je teže bilo od trenutka kad je u njega umjesto polušpice Brleka ušao nešto defanzivniji Crepulja.

U 55. minuti Sharbinijev udarac odlazi preko gola. Tomasov se još jednom prema sredini otvorio na udarac ljevicom, Rožman je odbio do riječkog kapetana koji ne pogađa okvir gola. Strasti se potom ponovno smiruju, a gostujući strateg Kopić razbija ritam utakmice novom izmjenom koja mu je mogla donijeti i novi pogodak. Igrala se 61. minuta kada je malo nedostajalo Ejupiju da na pravi način zahvati loptu nakon ubačaja tek s klupe ustalog Križmana i po treći puta matira Slugu.

Novo izjednačenje dogodilo se sredinom drugoga dijela. Zabio je Balaj  nakon  odbijene lopte Rožmana. Tomasov biva uposlen na desnoj strani, nakon jakog udarca lopta se od Rožmana odbija do Balaja, koji je mirno šalje preko gostujućeg vratara za 2:2.

Dalo je to novi vjetar u leđa Rijeci koja je goste dodatno sabila u prostor ispred njihova vratara. Novu prigodu Rijeka je imala u 77. minuti, kada Balaj pogađa stativu nakon ubačaja Jugovića, odmah je potom i Lešković bio blizu pogotka, no lopta je otišla preko gola.

Rijeka je napadala do kraja pokušavajući zabiti treći pogodak. Događalo se to uglavnom preko desne strane gdje je u posljednjih desetak minuta kombinacija Tomečak - Jugović stvarala dosta problema Slavenovoj obrani.

Upravo je ta desna strana i iskreirala treći pogodak. Jugović je u 82. minuti nakon dobivene lopte krenuo poluokomito, zavrnuo za Bezjaka koji je iz okreta prevario čuvara i pogodio desni donji kut Rožmanovih vratiju za 3:2.

No, to nije bio konačan rezultat utakmice budući da je Sandi Križman na ulasku u devedesetu minutu bio spretni realizator gola za 3:3.

Objektivno, bod svakome realan je ishod utakmice u kojoj je svaka momčad pokazala da ga zaslužuje, ali i da joj nešto nedostaje za uzeti sva tri.