MAXtv Prva liga: Rijeka bez stresova prošla Vinkovce prije utakmice protiv Dinama

Nedjelja, 02. travnja 2017. 20:53 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Cibalia - Rijeka 0:3. Riječka momčad u laganom  ritmu stekla tri pogotka prednosti do odmora

MAXtv Prva liga - 26. kolo

CIBALIA - RIJEKA 0:3

Stadion Cibalia. Gledatelja: 2000

Sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Strijelci: 0:1 Bradarić (34), 0:2 Andrijašević (43), 0:3 Gorgon (45+3)

Žuti kartoni: Romić (26), Zuta (45+1), Mlakić (80)

CIBALIA: Matković 5 (46 Šubarić -), Žderić 5,5, Zgrablić 5,5, Romić 5,5, Čuljak 5, Muženjak 5, Vitaić 5 (58 Tomašević 5), Baša 5,5, M. Mišić 5,5, P. Mišić 5 (78 Mlakić -),  Mastelić 5

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 6, Župarić 6, Elez 6, Zuta 6, Mišić 6,5, Bradarić 6,5, Andrijašević 7 (67 Ćanađija -), Grgon 6 (47 Bezjak 6), Vešović 6 (75 Črnic -), Gavranović 6

Rijeka je očekivano pobijedila u Vinkovcima na neočekivno lagani način, što je lideru prvenstva omogućilo da bez stresova derbi protiv Dinama dočeka s četiri bodova prednosti.

Riječka momčad u laganom je ritmu stekla tri pogotka prednosti do odmora.

U 34. minuti Andrijašević je ubacio zdesna. Gorgon je nespretno na prvoj vratnici uklizao doslovno na loptu, koja se idealno odbila natrčalom Bradariću.

Strijelac prvoga pogotka loptu je mirno poslao u mrežu uz bližu vratnicu - 0:1.

U samoj završnici prvoga dijela Rijeka postignula još dva pogotka i riješila pitanje pobjednika.

U 43. minuti Vešović je zdesna proigrao Andrijaševića, koji je u trku primio loptu na prsa i udarcem iz prve iznenadio Matkovića - 0:2.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Gorgon je odapeo s 25 metara, Matkoviću je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži - 0:3.

Vratar Cibalije reagirao je kao da  osjeća posljedice sudara s Gorgonom zbog kojega mu je nekoliko minuta ukazivana pomoć.

Iako je Matković još dvaput zatražio liječničku pomoć, debitant na klupi Cibalije Mladen Bartolović  promijenio je vratara tek nakon odmora.

Vratar Rijeke Andrej Prskalo nema takvih problema.

U 4. minuti Baša je bezuspješno pokušao iznenaditi Prskala udarcem iskosa zdesna, u 37. minuti Matija Mišić je snažno udario po lopti s 23 metra.

Prskalo je odbio loptu natrčalom Masteliću, koji se nije uspio pravilno postaviti za precizni udarac glavom.

Bile su to dvije (polu)prilike Cibalije, koja je do Bradarićeva pogotka donekle izgledala kao ozbiljan suparnik.

Bez obzira što Rijeka nije izgledala goropadno, nakon primljenog pogotka momčad Cibalije raspala se kao nižerazredna momčad.

Kvaliteta nogometa u drugom dijelu ne služi na čast HNL-u.

Rastrećena Rijeka uputila je jedan izravni udarac (Ćanađija 79) prema vratima Šubarića, a rastrojena Cibalia nije stigla ni blizu Andreja Prskala.

Ako su se igrači Rijeke čuvali za utakmicu protiv Dinama, vrhunski su odradili posao.

Jedini riječki gubitak je Zuta, koji zbog tri žuta kartona neće igrati protiv Dinama. Na njegovu mjestu vjerojatno će igrati Vešović.

Riječka obrana tek će u idućoj  utakmici pokazati koliko je dobila na sigurnosti s Darijom Župarićem, koji je debitirao na mjestu stopera.

Protiv Cibalije riječki su stoperi odradili jači trening u prvih pola sata.

Nakon toga počela je regeneracija za utakmicu protiv Dinama.