MAXtv PRVA LIGA

Lokomotiva pobijedila Rijeku iz kaznenog udarca

Ponedjeljak, 09. ožujka 2015. 20:02 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Lokomotiva - Rijeka 1:0. U 10. minuti poništen Tomasovljev pogodak

MAXtv Prva liga – 24. kolo

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1:0

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300

Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 6

Strijelac: 0:1 Leko (89-11m)

Žuti kartoni: Radošević (66), Gržan (90+2)

LOKOMOTIVA: Sluga 6,5, Mrčela 6,5, Prenga 6, Perić 6, Bartolec 6, Leko 6,5, Andrijašević 6 (82 Doležal -), Šovšić 5,5 (33 Begonja 6), Bručić 6, Gržan 6, Kolar 5,5 (76 Rukavina -)

RIJEKA: Prskalo -, Tomečak 5,5, Lešković 5,5, Mitrović 5,5, Leovac 5,5 (60 Vešović -), Močinić 5,5, Radošević 5,5 (90+1 Hristov -), Mišić 5, Sharbini 5,5, Tomasov 5,5, Balaj 5 (74 Ivančić -)

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz od Lokomotive nakon jedinog udarca u okvir riječkih vratiju, koji je uputio Jerko Leko s bijele točke u 89. minuti. Prethodno se Rukavina iskrao Vešoviću, koji je neoprezno rukama povukao napadača Lokomotive, kada je ovaj već izgubio kontrolu nad loptom. Sudac Igor Križarić stajao je vrlo blizu kada je pokazao na bijelu točku na što je srdito reagirao Matjaž Kek, koji je isključen zbog prigovora.

Tomislav Ivković odlučio je utakmicu početi s trojicom stopera u zadnjoj liniji, neobično je bilo vidjeti momčad Lokomotive u zatvorenoj varijanti. Uvažio je trener Lokomotive činjenicu da je njegova momčad u zadnjim utakmicama postala riječka kanta za napucavanje, u trima utakmicama primila je čak 14 pogodaka.

U momčadi Rijeke neočekivano je izostao Miral Samardžić, ostalo je bilo očekivano u sastavu i pristupu. Odmah se riječka momčad nametnula i preuzela inicijativu kroz posjed lopte, već u 10. minuti kaznila je izlazak domaće obrane, ali je pomoćni sudac Dražen Fejer poništio Tomasovljev pogodak.

Činilo se da je Leovac pravodobno prizmeno ubacio slijeva i da Tomasov na drugoj strani nije bio u zaleđu kada je loptu iz blizine ubacio u mrežu. Fejerovu odluku jedino će mjerodavno procijeniti kamera HNS-a, koja se nalazi u liniji kaznenog prostora.

Momčad Lokomotive prvi put u Ivkovićevu mandatu odustala je od nadigravanja i zbijeno na svojoj polovici kontrolirala protok lopte u završnici riječkih napada.  Ivković je ovog puta suzio prostor za riječke napade, izolirao Anasa Sharbinija i bokove (Leovac, Tomečak) čime je obavio glavninu posla. Poznato je da Rijeka u nastavku sezone ima problema kada igra na postavljene obrane, jer tada težište napadačke igre seli u zadnju liniju kao u 35. minuti, kada je Rijeka propustila najbolju priliku na utakmici.

Sharbini je na lijevoj strani malo razmaknuo domaću obranu, vratio prizmeno Leovcu, koji je unutar kaznenog prostora snažnim udarcem pogodio Leku, a Sluga refleksno skrenuo odbijenu loptu.  U prvom dijelu jedino je Tomasov (29) uputio izravni udarac s 25 metara, Sluga je bio pravodoban. Andrej Prskalo cijelu utakmici nije imao ama baš nikakvog posla.

U drugom dijelu Lokomotiva se još više zbila na svojoj polovici, lopta je pretežito bez smisla kolala po zadnjoj liniji riječke momčadi, koja više nije bila ni agresivna kao u prvom dijelu. Budući da napadačka igra na postavljenu obranu ne može imati sadržaj ako u završnicu ne ulaze igrači iz druge ili treće linije, utakmica je u drugom dijelu bila dosadna sve do 88. minute.

Unatoč prividnoj premoći Rijeka u drugom dijelu ni jedom nije izravno zaprijetila Slugi. A Lokomotiva je cijelu utakmicu strpljivo čekala i dočekala priliku koja se ukazala u 88. minuti.