MAXtv Prva liga: Istra i Rijeka odigrali bez pogodaka, Bekim Balaj promašio pobjedu

Nedjelja, 15. veljače 2015. 16:58 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Istra 1961 - Rijeka 0:0. Rijeka može žaliti za trima propuštenim prilikama Bekima Balaja, iako igra nije bila na očekivanoj razini

MAXtv Prva liga – 21. kolo

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:0

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 1500

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Žuti kartoni: Samardžić (26), Radošević (73), Jo (90+1)

ISTRA 1961: Brkić 7, Gregov 6, Obšivač 6, Bastos 5,5 (63 Lorran -), Heister 6, Vukman 5,5 (46 Špehar 5,5), Matoš 6,  Tomić 6, Jordan 6 (81 Franjić -), Pamić 5,5, Jo 6

RIJEKA: Prskalo -, Tomečak 5,5, Samardžić 6,5, Mitrović 6, Leovac 6, Radošević 6, Bradarić 5,5 (71 Močinić -), Alex 5,5, Tomasov 6,5 (71 Sharbini -), Jugović 6 (85 Ivančić -), Balaj 5

Istra 1961 i Rijeka odigrali su utakmicu bez pogodaka. Znala je Istra protiv Rijeke igrati jako dobro i ostajati bez bodova, ovog puta osvojila je bod iako nije stvorila ni jednu ozbiljnu priliku. Rijeka može žaliti za trima propuštenim prilikama Bekima Balaja, iako igra nije bila na očekivanoj razini.

Ostavio je Matjaž Kek na klupi Anasa Sharbinija, koji ima dva žuta krtona prije utakmice protiv Hajduka u srijedu. Za igru ove momčadi Rijeke izostanak Sharbinija znači nedostatak ideje u začetku napadačkih akcija, pa su riječki pokušaji bili lako predvidljivi. Unatoč tome pulska obrana u prvom dijelu dvaput je učinila tzv. neforsirane pogreške, koje Bekim Balaj nije kaznio.

U 9. minuti Tomasov je oteo loptu neopreznom vrataru Brkiću, odigrao prizmeno za Balaja, koji s tri metra šalje loptu pokraj vratiju i uklizalog Brkića. U 26. minuti ničim izazvana razmaknula se domaća obrana. Tomasov je glavom gurnuo loptu u slobodan prostor Balaju, vratar Brkić dovoljno je brzo zatvorio prilaze napadaču Rijeke na sredini kaznenog prostora.

Obje su momčadi imale velikih problema s protokom lopte, utakmica u kojoj su prevladavale tehničke pogreške ne može biti kvalitetna i zanimljiva za gledatelje. Zahvaljujući većoj individualnoj kvaliteti Rijeka je djelovala opasnije, posebice preko lijevog boka po kojemu je rastrčani Tomasov stalno pritiskao pulsku obranu. Međutim, u završnici je nedostajao potez odluke.

Nogometaši Istre u prvom poluvremenu ni jednom nisu izravno zaprijetili vrataru Prskalu, rođenu Labinjaninu koji je u Rijeku došao iz Istre. Napadačka igra Istre svela se na individalne pokušaje Joa, koji sam nije mogao igrati protiv riječkih stopera.

U nastavku se igralo isto iako su obojica trenera kroz personalne promjene pokušali nešto promijeniti u igri. Prije utakmice znalo se da će Igor Pamić postavom 3-5-2 zatvoriti riječke bokove (Leovac, Tomečak) i da će Matjaž Kek morati tražiti rješenja u igri na postavljenu obranu. Ulasci Sharbinija i Močinića uspostavili su malo bolji protok lopte, ali se  na kraju utakmica ipak svela na mišiće! Kako je vrijeme odmicalo rastao je riječki pritisak, zadnjih petnaestak minuta domaća je momčad provela u svom kaznenom prostoru.

Pritisak je poremetio domaći raspored samo jednom. U 78. minuti Jugović je probio desni bok, prizemnom loptom idealno je proigrao Balaja, koji s četiri metra loptu šalje u prečku. Za Albanca ni treća nije bila sreća! Ako se u takvim situacijama može govoriti o (ne)sreći!