Matjaž Kek, trener Rijeke: Ne volim kad igrač nešto odigra, pa misli da može imati mjesec dana pauze

Četvrtak, 13. ožujka 2014. 09:39 Napisao/la  SC

Prolasku se ne gleda u zube, ali imamo mi što popričati do utakmice s Lokomotivom, kaže Kek

Rijeka je očekivano ostvarila plasman u polufinale Kupa nakon neočekivanog raspleta utakmice u Gradsko vrtu. Rijeka je eliminirala Osijek boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3) nakon utakmice tijekom koje su iskazane stare boljke. Budući da Rijeka nema tečnu igru, kada zakažu tzv. igrači prevage, momčad ulazi u nerješive probleme.

-          Mojim igračima upozorenje da se ne može u pojedinim trenucima misliti na sebe. Mi smo utakmicu kontrolirali, a onda i sami sebi zabili gol. I ne volim kad se igrači izdignu iznad ekipe ili kad netko nešto odigra, pa misli da može imati mjesec dana pauze. Prolasku se ne gleda u zube, ali imamo mi što popričati do utakmice s Lokomotivom, rekao je nakon utakmice trener Rijeke Matjaž Kek.

Kronični problem u igri Rijeke je način igre u kojima se šanse ne stvaraju nego događaju individualnim potezima. Ako se takve šanse ne iskoriste, ispada da je momčad poput Osijeka nesretno ispala iz Kupa:

-          Kad ne zabiješ iz onakvih zicera kakve smo mi imali u prvom poluvremenu onda se zna zakomplicirati i zakompliciralo se.  Na kraju smo mi imali sreće što smo dogurali do jedanaesteraca. Tu se onda ipak vidjela staloženost, mirnoća i koncentracija. Prošli smo, a kad se prođe ovako onda znači da smo imali i sreće, jer jedanaesterci su lutrija. Ali dobro, prošli smo, to je bio i cilj. Domaćinu čestitke i želim im sve dobro u nastavku prvenstva. Imaju potencijal i ekipu. I podršku koju su imali i pozitivna atmosfera oko njih je zaista dobra, kaže Kek.