Matej Mitrović četvrti igrač Rijeke u kvalifikacijama, Elvis Brajković jedini domicilni igrač Rijeke u kvalifikacijama

Petak, 07. listopada 2016. 16:06 Napisao  I. V.

Mario Mandukić hat-trikom protiv Kosova izjednačio rekord Boška Balabana

Matej Mitrović postao je četvrti igrač Rijeke koji je igrao jednu kvalifkacijsku utakmicu i drugi igrač Rijeke, koji je postigao pogodak u jednoj kvalifikacijskoj utakmici.

U 68. minuti utakmice protiv Kosova u Skadru, Mitrović je postigao pogodak za 4:0.

Elvis Brajković jedini je domicilni igrač Rijeke, koji je odigrao jednu kvalifikacijsku utakmicu dok je igrao za matični klub.

Brajković je igrao čuvenu kvalifikacijsku utakmicu protiv Italije, kada je hrvatska reprezentacija pod vodstvom pokojnog Tomislava Ivića pobijedila Italiju rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za EP 1996. godine.

Utakmica je odigrana 16. studenog 1994. godine, nekoliko mjeseci nakon što je Italija u finalu SP-a u SAD-u izgubila od Brazila.

Brajković je praktično odmah nakon utakmice u Palermu postao igrač Munchena 1860, što je bio jedan od najvećih transfera predsjednika Josipa Lokmera.

Kao igrači Rijeke kvalifikacijske utakmice igrala su još samo trojica igrača, svi trojica iz razdoblja Damira Miškovića: Marin Leovac, Leon Benko i Andrej Kramarić.

Kramarić je 9. rujna 2014. godine bio strijelac u 81. minuti utakmice protiv Malte čime je postao prvi igrač Rijeke, koji je postigao pogodak  u jednoj kvalifikacijskoj utakmici.

Hrvatska reprezentacija u kvalifikacijama za EP 2016 u Zagrebu je pobijedila  Maltu rezultatom 2:0, prvi pogodak postigao je Luka Modrić u 46. minuti.

U utakmici protiv Kosova Mario Mandžukić izjednačio je rekord jednog riječkog nogometaša.

Mandžukić nije prvi hrvatski reprezentativac, koji je u jednoj kvalifikacijskoj utakmici ostvario hat-trick u prvom poluvremenu.

Boško Balaban, tada napadač Dinama, bio je trostruki strijelac u kvalifikacijskoj utakmici protiv Latvije.

Balaban je postigao pogotke u 8., 43. i 45. minuti prve kvalifikacijske utakmice odigrane u Osijeku.

Hrvatska reprezentacija pobijedila je 24. ožujka 2001. godine Latviju rezultatom 4:1 u kvalifikacijskoj utakmici za plasman na SP 2002. godine.

Davor Vugrinec  postigao je četvrti pogodak u 89. minuti.