Prva HNL: Revija riječkih promašaja, Lokomotiva završila na sporednom kolosijeku za pola sata

Subota, 17. travnja 2021. 21:00 Napisao/la  SC

Prema omjeru udaraca (6/3) ne bi se moglo ni naslutiti da je Lokomotiva izbjegnula katastrofalni poraz zahvaljujući nepreciznosti riječkih napadača

Sandro Kulenović (Rijeka)
Sandro Kulenović (Rijeka) Foto: HNK Rijeka

Prva HNL - 29. kolo

RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:0

Igralište HNK Rijeka. Bez gledatelja.

Sudac: Duje Strukan (Split) 7

VAR sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 1:0 Murić (10), 2:0 Kulenović (12), 3:0 Kulenović (31)

Žuti karton: Marić (75)

RIJEKA: Nevistić -, Tomečak 6, Capan 6, Galović 6, Štefulj 6, Lončar 6, Čerin 6,5 (72 Mudražija -), Andrijašević 6 (88 Lepinjica -), Murić 6,5 (78 Pavičić -), Menalo 6,5 (71 Liber -), Kulenović 7 (78 Yateke -)

LOKOMOTIVA: Hendija 5, Marić 5, Salihu 5, Papadopoulos 5, Musa 5, Maleš 5 (46 Cokaj 5), Petrak 5 (72 Cipetić -), Kačavenda 5 (72 Kallaku -), Chajia 5, Marin 5 (64 Šimić -), Hadžić 5 (82 Bonansea -)

Nogometaši Rijeka lako su se obračunali s Lokomotivom (3:0) na Rujevici i nakon 29. kola stigli na bod od trećega mjesta na kojemu se nalazi Gorica.

Utakmica ostaje upamćena kao najbolja prilika ove sezone da Rijeka znatno popravi ne baš dobru gol-razliku.

Lokomotiva se na početku postavilo izrazito visoko, što je očito iznenadilo domaćine, u 4. minuti ubacio je zdesna Chajia, Tomečak je okrznuo loptu koja se odbila natrčalom Papadopoulosu, stoper gostiju na 4 metra od Nevistića nije dobro zahvatio loptu.

Nije Riječanima dugo trebalo da prevaziđu početno iznenađenje, Lokomotiva je završila na sporednom kolosijeku za pola sata.

U 10. minutu Menalo se pokušao otvoriti za udarac na lijevoj strani kaznenog prostora, Papadopoulos je žustro uklizao i loptu odbio do Murića, koji je uz pomoć bloka svladao Hendiju - 1:0.

U 12. minuti Andrijašević je odigrao Čerinu, koji je pravodobno ušao lijevo u kazneni prostor, odigrao je u sredinu Kulenoviću, koji je ostao sam na 8 metara od vratiju po sredini, vratar Hendija nije imao nikakve šanse obraniti udarac - 2:0.

U 17. minuti Papadopulos je pogriješio, Menalo je presjekao dodavanje i započeo akciju na kraju koje je Murić pogodio pogodio vratnicu s 13 metara.

U 31. minuti Murić je ušao u kazneni prostor zdesna, odigrao desnom nogom u sredinu, lopta je okrznula Salihua i idealno pala na nogu utrčalom Kulenoviću, koji je iz blizine drugi put zatresao mrežu - 3:0.

Time je utakmica završila što se tiče rezultata, počela je revija promašaja.

Evo popisa zicera.

U 36. minuti Menalo je pobjegao lijevom stranom Mariću, dotrčao do Hendije i promašio vrata.

U 55. minuti Kulenović je lakoćom prošao Salihua, dotrčao do Hemdije koji je uspio obraniti u situaciji jedan na jedan.

U 65. minuti  Lončar je ubacio slijeva, lopta se od Cokaja idealno odbila Kulenoviću, koji je s 11 metara pogodio vratnicu.

U 75. minuti Andrijašević je glavom u trku loptu poslao kraj vratiju, kada je ostao sam po sredini na 8 metara od vratiju.

U 86. minuti Andrijašević je izašao slijeva ispred Hendije, loptu je nekontrolirano poslao u prazno kraj daljnje vratnice.

Budući da je Lokomotiva cijelu utakmicu stajala visoko, Rijeka je barem još pet puta ušla u završnicu gdje je nedostajalo samo malo više preciznosti za pogodak.

S obzirom kako je igrala momčad kluba koji je ove sezone igrao pretkolo Lige prvaka pod vodstvom Gorana Tomića, gosti moraju biti jako zadovoljni da su izgubili samo 0:3.

Zanimljivo, prema omjeru udaraca (6/3) ne bi se moglo ni naslutiti da je Lokomotiva izbjegnula katastrofalni poraz zahvaljujući nepreciznosti riječkih napadača.

Sva tri udarca Lokomotive nisu bili realna opasnost kao Hadžićev (48) udarac s 14 metara, Tomečak je blizu gol-crte blokirao udarac.