Ligue 1: Evian pokazao da Rijeka može parirati ovakvoj momčadi Lyona

Subota, 31. kolovoza 2013. 16:06 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Evian - Lyon 2:1. Oba pogotka pala su nakon loših reakcija dvojice središnjih braniča, Biševca i Konea, koji su nesigurnom igrom umnogome podsjetili na pričuvni stoperski par Stuttgarta, Rocker - Rudinger

Francusko prvenstvo, 4.kolo

EVIAN - LYON 2:1

Stadion Sportski park. Sudac: Turpin.

Strijelci: 1:0 Bérigaud (8'), 2:0 Bérigaud (34'), 2:1 Ferri (50').

EVIAN: Laquait, Mongongu, Ehret (od 86' Escobar), Wass, Mensah, Dja Dje Dje, Sabaly, Sorlin, Barbosa (od 72' Bertoglio), Kone, Beriguad (od 66' Sougou)

LYON: A. Lopes, Biševac, Bedimo, Kone, M. Lopes, Gourcuff (od 45' Benzia), Mvuemba (od 66' Malbranque), Gonalons, Ferri (od 82' Bahlouli), Fekir, Lacazette.

Ako su nakon ždrijeba Europske lige nogometaši Rijeke u momčadi Lyona vidjeli najtežu prepreku, momčad Eviana je u subotu demonstrirala način na koji se  Lyon može pobijediti. Istina, daleko je ova ekipa Lyona od one koja je u Zagrebu posramila Dinamo (7:1) u Ligi prvaka, prema višestrukom prvaku Francuske treba imati respekta, ali utakmica protiv Eviana ukazuje da Rijeka može parirati ovakvoj momčadi Lyona.

Evian je slavio 2:1 dvama pogocima Bérigauda i ostvario prvu pobjedu ove sezone! Lyon je pak upisao drugi uzastopni prvenstveni poraz. U prvom dijelu Evian je bio uvjerljivo bolja momčad, oba pogotka pala su nakon loših reakcija dvojice središnji braniča, Biševca i Konea, koji nesigurnom igrom umnogome podsjećaju na pričuvni stoperski par Stuttgarta, Rocker - Rudinger.

U 8. i 34. minutama Wass je gurnsuo loptu u prazni središnji prostro između dvojice stopera, Bérigaud je dvaput izašao sma pred A. Lopesa i mirno pontirao. Stvorio je Evian u prvom dijelu još nekoliko prlika, najbolju je propustio realizirati iskusni, 37-godišnji Barbosa, koji je u 10. minuti promašio u poziciji koja se obično opisuje kao stopostotna šansa.

U prvom dijelu Lyon je uspio uputiti jedan, jedini udarac u okvir vratiju i to u 45. minuti, kada M. Lopes izašao  na otvorenu poziciju za udaca iskosa na lijevoj strani. Laquait je obranio bez problema.

U drugom dijelu odnosi snaga su se malo promijenili, Ferri je već u 50. minuti uspio ublažiti poraz sjajnim udarcem s 25 metara. Trener Lyona Remi Garde uspio je donekle učvrstiti središnji blo, Evian je prepustio Lyonu središnji prostor čuvajući stečenu prednost.

Ništa posebno momčad Lyona nije uspjela napraviti tijekom drugog dijela, napadačka igra pretežito se svodila na Fekirove poteze. Imao je Lyon nekoliko (polu)prilika, ali su one zanemarujuće u odnosu na prilike koje su propustili igrači Eviana.

U 80. minuti Sougou nije kaznio katastrofalnu pogrešku Ferrija, koji mu je ničim izazvan jednostavno dodao loptu na otvorenom prostoru. Sougou je dotrčao do vratara A. Lopesa, pokušao je driblingom ušetati u mrežu, ali je vratar bio spretniji u duelu. U istoj minuti Bedimo je opet presjekao pogrešno dodavanje gostiju i uputio za malo neprecizni udarac s 18 metara.

U sudačkoj nadoknadi Bertoglio je pobjegao obrani gostiju, desno iskosa  izašao pred A. Lopesa, koji je obranio udarac.