LIGA PRVAKA

Rijeka pobijedila na neočekivano nadmoćni način

Utorak, 18. srpnja 2017. 21:54 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 2. pretkola: TNS - Rijeka 1:5. Ni Liverpool (0:3), ni Man. City (0:2) nisu bili uspješniji gosti

Liga prvaka, uzvratna utakmica 2. pretkola

The New Saints - Rijeka 1:5

Stadiona Park Hall. Gledatelja 2000

Sudac: Georgi Kabakov (Bugarska)

Strijelci: 0:1 Matei (42), 0:2 Gavranović (54), 0:3 Gorgon (61), 0:4 Ristovski (64), 4:1 Cieslewicz (69), 1:5 Gavranović (79)

Žuti karton: Routledge (74)

TNS: Harrison, Spender, Saunders, Rawlinson, Pryce, Brobbell, Edwards (65 Draper), Routledge, Mullan, Fletcher (56 Cieslewicz), Quigley (62 Draper)

RIJEKA: Sluga, Ristovski, Župarić, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Gorgon  (68 Črnic), Vešović  (52 Gavranović), Matei, Heber (62 Đoković)

Rijeka je očekivano ostvarila plasman u 3. pretkolo na neočekivano nadmoćni način ukupnim rezultatom 7:1.

Aktualni hrvatski prvak za dvije klase bolji je od velškog prvaka, što znači da je riječka momčad morala samo ozbiljno prionuti poslu na Park Hallu i što prije postići pogodak.

Sve što je Rijeka pokazala do prvoga pogotka bila je rutina koju trener Matjaž Kek sigurno neće istaknuti kao primjer kojemu treba težiti u idućim utakmicama.

Nema još u igri Rijeke prepoznatljive tečnosti iz prošle sezone, protok lopte protiv slabijih momčadi još uvijek zapinje zbog  previše dodira s premalo igrača u završnici.

Drugačije će Rijeka izgledati u utakmicama protiv RB Salzburga, isto kao što je drugačija izgledala nakon što se prvi put zatresla mreža domaćina.

U 42. minuti Matei je izmijenio loptu s Heberom, koji je pravodobno odigrao u prostor.  Matei je dotrčao nadomak peterca, otklonio Mullana i lagano loptu poslao u mrežu 0:1.

Još je jednom trener Matjaž Kek dokazao adaptivni osjećaj za igru, nije Matei slučajno istrčao u početnoj postavi.  Protivnici poput velške momčadi idealni su za Mateija!

Četrdesetak minuta prije pogotka trajala je izrazita dominacija Rijeke bez konkretne završnice.

Najbolju priliku propustio je Gorgon (7) kojemu je Ristovski idealno odigrao povratnu loptu, koja je zapela u bloku po Austrijančevu udarcu.

Nakon pogotka počela se igrati utakmica kakvu je riječka momčad mogla samo poželjeti.

Posebice kada je trener domaćina Scott Ruscoe početkom drugoga dijela izveo taktičko samoubojstvo s predumišljajem i postavio obranu dovoljno visoko da igrači Rijeke dobiju stvaralačkog prostora.

U 54. minuti Gavranović je na vrhu kaznenog prostora u primanju odmaknuo Rawlinsona, uslijedio je mirni završni udarac - 0:2.

U 61. minuti Gorgon je snažnim udarcem s 15 metara zdesna atraktivno pogodio suprotni gornji kut - 0:3.

U 64. minuti Gorgon je odigrao dubinsku loptu, Ristovski je izmaknuo pažnji Pryceu, ušao u kazneni prostor i pogodio za 0:4.

U 69. minuti velška momčad postala je prva ove sezone, koja je zatresla mrežu Rijeke.

Mullan je prošao desnom stranom, odigrao prizemno na drugi stranu za  Cieslewicza, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio lijevi Slugin kut - 1:4.

U 79. minuti Gavranović se praktično ušetao u vrata s loptom na kraju akcije koju je Bradarić završio okomitim ulaskom i idealnom asistencijom - 1:5.

U 92. minuti Matei je "razvalio" gredu snažnim udarcem sa 16 metara, Harrison nije ni trepnuo...

Da ne bude podcjenjivanja riječke pobjede, momčad The New Saints doživjela je samo jedan teži domaći poraz  u zadnjih 18 sezona koliko redovito nastupa u europskim pretkolima.

Uvjerljivija od Rijeke bila je samo poljska Amica Wronki (2:7) u pretkolu Kupa UEFA u sezoni 2002/03.

Ni Liverpool (0:3) u pretkolu Lige prvaka 2005/06, ni Manchester City u pretkolu Kupa UEFA (0:2) nisu bili uspješniji gosti od Rijeke.