Kvarnerska rivijera: Rijeka - Domžale i Abuja - Dinamo u subotnjem polufinalu

Petak, 12. lipnja 2015. 21:39 Napisao/la  SC

Polufinalne utakmice, subota, Kostrena: Rijeka - Domžale (16.30), Abuja - Dinamo (18.30).

Rijeka - Domžale i Dinamo - Abuja polufinalni su parovi 63. izdanja Kvarnerske rivijere. Rijeka je na Brnasima pobijedila Žilinu 1:0 pogotkom Tomislava Turčina u 25. minuti. Turčin se lijepo riješio pratnje na desnoj strani i poentirao - 1:0. Riječki nogometaši imali su još nekoliko prilika u prvom i drugom dijelu, ali na kraju se taj jedan pogodak pokazao ključnim.

Dinamo je pobijedio Veronu 2:1 u zanimljivom ogledu na Mavrincima. Zagrepčani su dobro krenuli, u osmoj minuti Zenko je lijepo pucao s 18 metara, ali vratnica je spriječila pogodak. Dinamo je bio konkretniji u prvom poluvremenu, ali Verona je povela.

U 38. minuti Pellacani je lijepo prošao i proigrao Buxtona koji je gurnuo loptu pored istrčalog vratara Gujića - 0:1. Dinamo je izjednačio u 44. minuti. Knežević je prošao po desnoj strani i ubacio, lopta je došla do Hebera koji ju je pospremio u mrežu - 1:1.

Verona nije posustala, u 49. minuti Buxton se odlično riješio pratnje i ušao u kazneni prostor, ali ovoga puta nije bio precizan. Dinamo je do pobjedničkog gola stigao u 62. minuti. Nakon oklijevanja obrane Verone, Majić je prekrasnim udarcem s 18 metara matirao vratara Vencata - 2:1. U završnici i Knežević je okušao udarac s dvadesetak metara, ali opet se ispriječila vratnica.

Domžale su u Opatiji pobijedile Osijek 2:1. Slovenska momčad iskoristila je svoje prilike u prvom dijelu i tako naplatila dobru igru protiv solidnog Osijeka.

Abuja je u Crikvenici nakon velike borbe svladala Široki Brijeg, koji je vodio do 73. minute kada je Orji dvama pogocima preokrenuo rezultat i gurnuo Abuju u polufinale.

Četvrtfinale

Rijeka - Žilina 1:0
VIŠKOVO Igralište Brnasi. Strijelac: 1:0 Turčin (25'). Žuti kartoni: Prpić (Rijeka), Šušolik, Chribik (Žilina). Crveni karton: Majštinik (55').
RIJEKA: Nicoletti, Mikulica, Modrić, Bilić, Gljiva (od 37' Vizinger), Prpić, Martinković (od 67' Yahaya), Šantek (od 52' Ayegba), Blatančić (od 80' Rilov), Čačić, Turčin (od 60' Baraba).
ŽILINA: Bernat, Koštal, Drbul (od 41' Moško), Modroši, Štefanec, Krela, Šušolik, R. Fujak, D. Fujak, Chribik, Majštinik.

Dinamo - Verona 2:1
MAVRINCI Stadion Mavrinci. Sudac: Milan Kukuljan. Strijelci: 0:1 Buxton (37'), 1:1 Heber (44'), 2:1 Majić (62'). Žuti kartoni: Vukmanović, Heber (Dinamo), Aloisi, Grossi (Verona).
DINAMO: Gujić, Goić, Heber (od 55' Knežević), Kirovski, Majić, Zenko, Đurić (od 41' Sabolović), Knežević, Blečić (od 70' Špikić), Vukmanović (od 41' Đira), Soldo.
VERONA: Vencato, Grossi, Pellacani (od 55' Forgia), Contri, Casale (od 70' Dallagnola), Battista, Buxton, Danzi, Cinti, Cerda (od 39' Cherubin), Aloisi.

Domžale - Osijek 2:1
OPATIJA Igralište Opatije. Sudac: Danijel Trbulin. Strijelci: 1:0 Vrandečić (19'), 2:0 Horvat (30'), 2:1 Marin (39'). Žuti kartoni: Malnar (Domžale), Kasač, Žaper (Osijek).
DOMŽALE: Malnar, Rom, Bajrami, Hrček, Bizilj, Ivkič, Huč, Kondič (od 76' Jašaragič), Horvat, Petric, Vrandečič.
OSIJEK: Nevistić, Lišnić (od 79' Knežević), Marin, Lukačević, Čaić, Kasač, Žaper, Čikvar, Gačić, Pilj, Jakić (od 37' Begić).

Široki Brijeg - Abuja FA 1:2
CRIKVENICA Gradski stadion. Strijelci: 1:0 Bonđa (14'), 1:1 Orji (73'-11m), 1:2 Orji (79'). Žuti kartoni: Stanić, Nikić, Marić, Bojo (Široki Brijeg), Orji (Abuja FA).
ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Dedić, Miličević, Nikić, Jurić, Stanić, Bojo, Bonđa (od 65' Buhač), Vukoja (od 75' Bajo), Matić, Marić.
ABUJA FA: Emmanuel, Yusuf, Odunayo (od 50' Oyindamola), Dogo (od 50' Micah), Keppe, Ayodeji, Orji, Aondofa, Kabiru, Abdullahi (od 65' Okon), Abullah.

Polufinale (Kostrena): Rijeka - Domžale (16.30), Abuja - Dinamo (18.30).