Kup: Rijeka ušla u polufinale nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u Osijeku

Srijeda, 12. ožujka 2014. 19:15 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 1/4 Kupa: Osijek - Rijeka 3:4, nakon izvođenja jedanaesteraca. Dugandžić pogotkom u 55. minuti anulirao prednost Rijeke, Lešković presudio bivšima u zadnjoj seriji jedanaesteraca

Uzvratna utakmica ¼ Kupa

OSIJEK – RIJEKA 3:4, nakon izvođenja jedanaesteraca

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2000

Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Dugandžić (55)

Jedanaesterci: Krstanović 0:1, Vitaić 1:1, Brezovec 1:2, Škorić – Vargić brani, Kramarić 1:3, Perošević – vratnica, Moises – promašaj, Dugandžić 2:3, Lešković 2:4

OSIJEK: Mikulić, Matas, Jonjić, Bralić, Pavić (89 Perošević ), Kurtović, Šorša (78 Glavaš), Vitaić, Mišić, Škorić, Dugandžić

RIJEKA: Vargić, Mujanović, Knežević, Marić (71 Lešković), Bertoša, Močinić, Moises, Brezovec, Jugović (85 Alispahić), Kramarić, Sharbini (65 Krstanović)

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Kupa nakon što su bolje izveli seriju jedanaesteraca na kraju uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa protiv Osijeka. Marko Lešković u petoj seriji zatresao je mrežu i presudio bivšim suigračima, Rijeka je rezultatom 4:3 eliminirala Osijek poslije utakmice koju trebaju što prije zaboraviti.

Vratar Mikulić održao je u prvom dijelu aktivni rezultat Osijeka dvjema obranama iako su Kramarić (10) i Moises (43) bili u tako otvorenim pozicijama za pogotke da zasluge osječkog vratara treba umanjiti suzdržanim reakcijama igrača Rijeke.

U 10. minuti Sharbini je proigrao Kramarića, koji je primio loptu na 7 metara i uputio udarac koji Mikulić brani. U 43. minuti Moises je primio loptu iza leđa osječka obrane, osvanuo je sam ispred Mikulića koji u padu loptu odbija do Sharbinija. Po Sharbinijevu udarcu s 10 metara lopta je zapela u bloku.

Rijeka je u prvom dijelu stvorila dvije velike prilike kojima je mogla osigurati plasman u polufinale. Prikazanim nogometom nije se mogla pohvaliti ni jedna momčad, prevladao je obostrani oprez zbog činjenice da bi jedan pogodak promijenio odnose. Osijek je bio nešto poduzetniji u prvih pola sata, Rijeka je kroz posjed lopte stvorila lagani pritisak u zadnjih petnaestak minuta. Ako se izuzme Mišićev (17) slabašni udarac u Vargića, Osječani nisu pošteno ni zaprijetili riječkom vrataru.

Dočekali su Osječani svoje razdoblje igre protiv slabe Rijeke početkom drugoga dijela. Doduše, počelo je Kneževićevom (50) prilikom glavom nakon Brezovčeva ubačaja iz prekida. Pet minuta kasnije mreža se zatresla na drugoj srani.

U 55. minuti Mišić je iskoristio Marićev propust, krenuo sam prema Vargiću i silovito udario po lopti s 14 metara. Vargić je u padu odbio loptu natrčakom Dugandžiću, koji loptu lagano plasira u nezaštićenu mrežu – 1:0. Osječani su anulirali prednost Rijeke!

U 60. minuti Dugandžić je propustio najbolju osječku priliku! Proklizao je Marić, Dugandžić slijeva okomito sam krenuo prema Vargiću, otvorio poziciju za udarac ljevicom s 15 metara i promašio cilj.

Nastavilo se razdoblje nešto bolja i svakako konkretnije igre osječke momčadi, koja je djelovala puno odlučnije. Troma i spora riječka momčad uspjela je u 72. minuti doći do osječkih vratiju, Mikulić brani Jugovićev pokušaj.

U 83. minuti Krstanović početnički loše prima Bertošinu loptu u idealnoj poziciji, u 86. minuti Bralić je udarcem glavom zamalo bio neprecizan na Vitaićev ubačaj, a u 87. minuti Kramarić ne koristi jedinu izglednu riječku priliku u drugom dijelu.

Krenuo je napadač Rijeke sam u kontri, sačekao stopera Bralića, uspio varkom tijela osvojiti prostor za udarac iz zatvorenog kuta, Mikulić je ponovo bio na mjestu.

Srećom za Rijeku, Mikulić u seriji jedanaesteraca ni približno nije bio raspoložen kao tijekom utakmice.