Pogledajte pogotke: Rijeka u Kupu eliminirala Lekenik, Ermin Zec dvostruki strijelac

Srijeda, 15. listopada 2014. 17:19 Napisao/la  SC

Utakmica 1/16 finala Kupa: Lekenik - Rijeka 2:4.  Zec je pokazao da bi Rijeka uskoro mogla biti još raznovrsnija u napadu

Nogometaši Rijeke odradili su kup-obvezu u Sisku, gdje su u utakmici šesnaestine finala Kupa eliminirali (4:2) četvrtoligaša Lekenika, momčad kojega igra u Međužupanijskoj ligi - središte Zagreb. Utakmica se igrala u Sisku zbog toga što igralište Lekenika nije u dobrom stanju zbog čega je utakmica prvi put bila odgođena. Nije ni teren u Sisku bio u dobrom stanju, ali je utakmica poslužila svrsi. Trener Matjaž Kek mogao su uvjeriti u kakvom su stanju neki igrači, koji bi se trebali nametnuti za najbolji sastav. Nametnuo se samo Ermin Zec.

Treba istaknuti da je četvrtoligaš uspio riječkoj obrani postići dva pogotka. Prvog u 9. minuti, kada je Kovačević zatresao mrežu iz kaznenog udarca koji je skrivio Lima. Drugi pogodak postigao je Ivan Đurdek u 74. minuti čime je postavio konačnih 4:2. U 62. minuti Kovačić je pokazao da se dobro snalazi u prekidima, pogodio je okvir vratiju iz slobodng udarca. Tri pogotka u riječkoj mreži ipak bi bila malo previše.

Ermin Zec postigao je prvi pogodak za Rijeku u službenim utakmicama, najskuplji igrač Rijeke iza Kramarića u 6. minuti efektno je postigao pogodak na Kvržićevu asistenciju. Zec je u 52. minuti drugim pogotkom pokazao da bi Rijeka uskoro mogla biti još raznovrsnija u napadu. Jajalo (36) i Krstanović (69) potvrdili su prolaz u osminu finala.

Andrej Kramarić nije bio u zapisniku za utakmicu.

LEKENIK: N. Đurđek, Golić, Marić, Bezić, Korečić, I. Đurđek, Garba, Balen (84 Cerjak), Celjak (46 Alapić), Gajdek (76 Grgić), Kovačević.

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Budicin, Lešković, Lima (61 Leovac), Zlomislić, Cvijanović, Jajalo (73 Jugović), Kvržić, Krstanović, Zec (86 Močinić)

Utakmica 1/16 finala Kupa: Lekenik - Rijeka 2:4 (Kovačević 9-11m, I. Đurdek 74/Zec 6, 52, Jajalo 36, Krstanović 69)