Srijeda, 04. ožujka 2015. 18:48 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 1/4 finala Kupa: Lokomotiva - Rijeka 0:4.

Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa

LOKOMOTIVA - RIJEKA 0:4

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 0:1 Sharbini (36), 0:2 Vešović (39), 0:3 Tomasov (52), 0:4 Ivančić (77)

LOKOMOTIVA: Zelenika 5, Bartolec 5, Mrčela 5, Addy - (26 Prenga 5), Bručić 5, Mamić 5, Biljan 5, Andrijašević 5,5, Šovšić 5,5 (46 Begonja 5), Kolar 5 (46 Marić 5), Rukavina 5

RIJEKA: Prskalo 6,5, Vešović 7, Samardžić 6,5, Mitrović 6,5, Leovac 6,5, Močinić 7, Radošević 7, Tomasov 7 (82 Hristov -), Sharbini 7, (65 Cvijanović -), Mišić 6,5 (76 Alex -), Ivančić 6,5

Nogometaši Rijeka obavili su formalnost na natopljenom igralištu u Kranjčevićevoj, plasiravši se u polufinale Kupa uvjerljivom pobjedom rezultatom 4:0 (ukupno 8:1) protiv Lokomotive. U uvjetima koji ne pogoduju nogometu Rijeka je pokazala dopadljiv i kvalitetan nogomet protiv momčadi, koja uporno inzistira na nadigravanju iako nema takvu pojedinačnu kvalitetu da bi mogla parirati Rijeci. U tri posljednje utakmice Lokomotiva je primila čak 14 golova protiv Rijeke.

Rijeka je agresivno pritisnula od prve minute u nešto izmjenjenoj postavi. Matjež Kek u vrh napada poslao je Josipa Ivančića, iza njega igrao je Josip Mišić što se pokazalo puno boljom kombinacijom nego kada na tom mjestu igra Alex. Momčad je s Mišićem dobila na agresivnosti i okomitoj prodornosti, što je došlo do izražaja nakon pola sata. Na klupi su sjedili Alex, Balaj, Hristov, Lešković, Tomečak i Cvijanović.

Nakon desetak minuta riječkog pritiska Lokomotiva je uspostavila ravnotežu u pas-igri na skliskom i blatnjavom travnjaku, međutim, domaća momčad ni jednom u prvom dijelu nije uspjela niti zaprijetiti. Riječki blok (Radošević, Močinić) u zoni udarca besprijekorno je odradio posao, a nakon pola sata Kekova momčad počela je funcionirati u transformaciji. Jasno, puno toga u konstrukciji igre Rijeke kao i obično ovisilo je o Sharbiniju, koji je ponovo bio ključni čovjek.

U 36. minuti Sharbini je u polukontri sa sredine izbacio Mišića, koji se iskrao pažnji domaće obrane u međuprostoru, izbio poludesno na čistinu i onda odigrao za Sharbinija, koji je otpratio akciju i iz blizine poslao loptu u mrežu - 0:1. Pogodak začinjen malonogometnim rješenjima istaknuo je drugu stranu priče o nedostatku kvalitete u vrhu riječkog napada.

Tri minute kasnije Sharbini je u svom stilu prošao lijevom stranom, ponovo u svom stilu idealno ubacio vanjskom desnom, na drugoj vratnici pritrčao je Vešović i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu kroz domaći blok - 0:2. U još jednoj akciji nekoliko igrača Rijeke stiglo je u završnicu, gdje nije bilo važno hoće li zabiti klasični napadač ili desni branič.

U 44. minuti treći put je Rijeka prevela brzu izmjenu lopte u međuprostoru, ponovo je Mišić iz međuprostora krenuo prema Zeleniki, ali je njegova lopta zapela u blatu kada je htio proigrati Sharbinija.

U 50. minuti Lokomotiva je stvorila prvu i zadnju priliku. Po Marićevu udarcu Prskalo je odbio loptu, natrčao je Andrijašević i poslao loptu visoko preko gola. Dvije minute kasnije Tomasov se zavukao iza leđa domaće obrane, mirno primio loptu koju je poslao u mrežu kroz noge Zeleniki - 0:3.

Nije Lokomotiva odustala od igre ni nakon 0:3, pa je postalo samo pitanje vremena kada će primiti još neki gol. U 77. minuti Ivančić je u ravni druge vratnice dočekao loptu, koju je odbio Zelenika i zatresao mrežu u razdoblju potpune dominacije Rijeke - 0:4.

U 87. minuti Cvijanović je propustio realizirati najbolju priliku u drugom dijelu, kada je nakon izmjene lopte između Radoševića i Močinića ispala cijela domaća obrana, a Cvijanović izašao sam ispred Zelenike i loptu poslao visoko preko vratiju.