Srijeda, 28. listopada 2015. 16:01 Napisao/la  Valentina Prokić

Utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa

Strijelci: 0:1 Tomasov (54), 0:2 Bezjak (70), 0:3 Roshi (79)

Žuti kartoni: Moises, Zuta (Rijeka)

OPATIJA: Raspor, Kolić, Dadić, Brozović, J. Rudan, Krešić, Lazić (68 Rukavina), Šuker, Dunković (48 Erceg), T. Rudan (78 Vlatković), Matovina

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zuta (72 Vešović), Jugović (46 Moises, 81 Maleš), Radošević, Bradarić, Roshi, Bezjak, Tomasov

Nogometaši Rijeke očekivano su slavili protiv Opatije u osmini finala Kupa Hrvatske. No, Riječani su pitanje pobjednika riješili tek u drugom dijelu, momčad Matjaža Keka odigrala je prvi dio daleko ispod svoje razine.

Oko tisuću okupljenih gledatelja koji su izdvojili čak 80 kuna za utakmicu na kraju prvog dijela nije bilo previše zadovoljno, barem ne onaj dio koji je došao navijati za Rijeku.

Prvo poluvrijeme bila je u većem dijelu nogometna uspavanka. Rijeka je teško izlazila na kraj sa čvrstom igrom domaće momčadi koja je stvorila više opasnih prilika.

Gosti su prvi zaprijetili u 18. minuti kada je Bezjak promašio "zicer" sa tri metra. Loptu je umjesto u mrežu poslao visoko preko gola. Do kraja prvog dijela Riječani nisu stvarali velike probleme domaćem vrataru, no na drugoj strani Prskalo je bio na mukama.

U 29. minuti Šukerov udarac sa 28 metara vratar Rijeke izbio je u korner. Toni Rudan sjajno je ubacio iz kuta za Lazića koji puca pored gola u 38. minuti.

Tri minute kasnije Šuker pronalazi Matovinu koji zaobilazi zaspalog Mitrovića i puca, ali Prskalo uspješno odbija loptu. Kolić je još jednom stavio na muke riječku obranu, ali njegov je udarac u 42. minuti otišao pored gola.

Nastavak su otvorili gosti. Kek je ostavio Jugovića u svlačionici, a na teren poslao Moisesa koji se odmah našao u šansi, ali udarac je završio pored gola.

Opatija prijeti preko Dadića u 53. minuti, no i to odlazi pored gola.

Odmah zatim Rijeka dolazi u vodstvo. Bezjak je pucao, Raspor odbio, najbolje se snašao Tomasov koji trese Rasporovu mrežu - 1:0.

Gosti su nakon pogotka malo živnuli i sve češće pritiskali domaće prema njihovom šesnaestercu. Ritam domaćih malo je pao izlaskom Dunkovića, ali nisu se predavali.

Nakon vodstva pokušao je Samardžić glavom nakon kornera, no lopta odlazi preko gola. U 64. minuti Roshi je pucao malo iskosa s ruba kaznenog prostora, ali Raspor se nije dao prevariti.

U 70. minuti Bezjak pogađa za novo vodstvo Riječana. Roshi je prošao po desnoj strani ubacio praktički iz kornera, Tomasov se nije snašao kao ni opatijska obrana, lopta se odbila do Bezjaka koji puca i lopta se od stative odbija u mrežu.

Primirilo je to domaće pokušaje, ali i potaklo goste na još angažiraniju igru. Pitanje pobjednika Riječani su riješili u 79. minuti.

Roshi je pucao s lijeve strane, lopta je Rasporu preška preko vrhova prstiju i od suprotne vratnice odbila se u mrežu.

Moises je odigrao nešto više od pola sata kada ga je Kek odlučio zamijeniti Malešom ne želeći riskirati da Brazilac dobije žuti karton.

Nakon trećeg pogotka igra se preselila na sredinu terena, obje su momčadi mirno čekale posljednji sučev zvižduk.