JADRANSKI DERBI

Rijeka i Hajduk bez pobjednika

Nedjelja, 05. listopada 2014. 17:41 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Hajduk - Rijeka 1:1. U 74. minuti pomoćni sudac poništio regularan Kramarićev gol

MAXtv Prva liga, 11. kolo

HAJDUK - RIJEKA 1:1

Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 6.000.

Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Caktaš (22'-11m), 1:1 Kvržić (64').

Žuti kartoni: Mezga, Vuković, Gotal, Maloča, Milić (Hajduk), Leovac, Mitrović (Rijeka).

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Milović, Maloča, Milić, Bradarić, Sušić, Mezga, Gotal (od 61' Kouassi), Caktaš (od 77' Vuković, Maglica (od 76' Bencun).

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Kvržić, Jajalo (od 83' Cvijanović), Moises, Jugović (od 65' Vešović), Kramarić, Krstanović.

Nogometaši Hajduka i Rijeke podijelili su bodove u Jadranskom derbiju. Rijeka na kraju ima za čime žaliti, nakon pogotka Zorana Kvržića za 1:1 Hajduk je bio na konopcima do kraja utakmice.

Nakon nešto lošijeg prvog dijela gostiju, Zoran Kvržić bio je najraspoloženiji na otvaranju drugog poluvremena. Jajalo je u 64. minuti ubacio dugu loptu, Kvržić je bio brži i spretniji od Milića, smirio je loptu i matirao Kalinića - 1:1!

Rijeka je krenula nizati prilike, gol je stigao u 74. minuti ali je poništen zbog zaleđa kojega prema usporenoj snimci nije bilo. Tomečak je ušao iza leđa hajdukove obrane, spustio loptu za Kramarića koji ju je lako pospremio u mrežu! Slavlje Rijeke prekinula je zastavica pomoćnog suca zbog zaleđa, iako je ubrzo postalo jasno da Tomečak nije bio u nedozvoljenoj situaciji.

Uslijedila su dva pokušaja Kramarića (78', 85'), jedan Tomečaka (85'). U samoj završnici Vešović je ubacio, Kvržić je pucao glavom. Kalinić nije dobro reagirao, ali je uspio spriječiti da lopta ode u mrežu. Na kraju valja izdvojiti i fair play potez Vešovića koji je u sudačkoj nadoknadi izbacio drugu loptu na travnjaku iako su bile posljednje sekunde, a Hajduk je bio u izglednoj kontri.

Rijeka je na otvaranju bila konkretnija momčad i lako je dolazila do kaznenog prostora Hajduka. Ipak, najzanmljiviji detalj u prvih 15 minuta dogodio se u sedmoj minuti kada su navijači Hajduka stolicama počeli gađati Matu Jajala koji je pokušavao izvesti korner. Sudac Fran Jović prekinuo je susret i okupio je igrače na centru dok se nije smirila situacija.

Rijeka je bila organiziranija i opasnija, u 18. minuti Kramarić je ušao u zaleđe u matnoj situaciji budući da su se on i Krstanović sami sjurili prema golu. Vršajević je u 21. minuti probio desnu stranu, lopta je nes(p)retno pogodila Leškovića u ruku, a Jović je pokazao na bijelu točku. Caktaš je hladnokrvno izveo Panenku - 1:0.

Riječki nogometaši u 38. minuti tražili su penal nakon što je lopta Milovića pogodila u ruku, ali Jović ovoga puta nije ništa dosudio.  Uslijedili su pokušaji Kramarića, te Jajala, ali bez veće opasnosti. Kvržić i Leovac našli su se u završnici poluvremena u izglednim pozicijama, ali njihova dodavanja nisu pronašla željene mete. Sudac Jović produžio je prvo poluvrijeme šest minuta. Dovoljno da Rijeka još jednom pritisne, ali bez pogotka.