Igor Bišćan dobio odgovor na pitanje zašto je Matjaž Kek otišao nakon pet i pol godina!

Ponedjeljak, 29. listopada 2018. 11:34 Napisao/la  Igor Vranić

Igor Bišćan

Igor Bišćan u prvoj utakmici na klupi Rijeke u Splitu nastavio je riječku tradiciju.

Nakon sedam godina bez poraza na Poljudu može se govoriti o riječkoj tradiciji budući da je Rijeka u istom razdoblju promijenila petoricu trenera (Ivo Ištuk, Dragan Skočić, Mladen Ivančić, Elvis Scoria, Matjaž Kek)

Rijeka je 12. kolu odigrala jednu od najslabijih utakmica u Splitu u zadnjih sedam sezona protiv uvjerljivo naslabije momčadi Hajduka u istom razdoblju.

Nikada nakon samo 12 kola Hajduk za  liderom HNL-a nije zaostajao čak 18 bodova!

Igor Bišćan može biti jako zadovoljan ishodom utakmice na Poljudu!

Unatoč slaboj igri nije izgubio utakmicu, a istodobno je dobio jasan odgovor na pitanje zašto je Matjaž Kek baš ove sezone izgubio strpljenje i otišao nakon pet i pol godina!

Igrači Rijeke koji su se napokon počeli šaliti na treniznima nakon Kekova odlaska, kao što kaže kapetan Gorgon, u prvom poluvremenu izgledali su toliko šaljivo da nikome u riječkom klubu ne može biti smiješno.

Igrači Hajduka kao od šale dobivali su duele na travi i u zraku!

Bišćan je nakon prvoga poluvremena promijenio raspored u središnjici čime je promijenio način igre i izazvao pozitivnu reakciju.

U desetak minuta agresivnije i snažnije igre na početku drugoga dijela Bišćan je mogao vidjeti da je Rijeka individualno ipak kvalitetnija od Hajduka.

Kratko je trajalo razdoblje riječke goropadnosti, igrači Rijeke prestrašeno su ustuknuli odmah nakon pogotka iz kaznenog udarca za 1:1.

Hajduk je ostavio bolji dojam i stvorio dvije izgledne prilike, Rijeka tijekom utakmice nije stvorila ni jednu priliku!

U ovom trenutku Rijeka ima bolje igrače, ali nema bolju momčad od naslabijega Hajduka otkada je HNL-a.

Bišćan u dvije utakmice nije mogao momčadi vratiti tonus s početka sezone, kriza traje od sredine kolovoza i poraza od Sarpsborga.

Predugo traje kriza da se većina igrača ni bi toliko mentalno potrošila da će tijekom zimske stanke Bišćan okosnicu momčadi morati početi slagati oko novih igrača.

Momčad Rijeke u takvom je stanju da se novom treneru Rijeke može dogoditi isto što se dogodilo bivšem treneru nakon prvog neočekivanog poraza.