ISTRA 1961 U FINALU KUPA

Rijeka odigrala najslabije prvo poluvrijeme ove sezone

Srijeda, 14. travnja 2021. 20:02 Napisao/la  SC

Goran Tomić prvi  vidio kako (ne) igra momčad na postavljene obrane, kada igrači nisu energetski na potrebnoj razini, a zaštitni mehanizam ne funkcionira

Istra 1961 zasluženo slavila

Polufinalna utakmica Kupa

ISTRA 1961 - RIJEKA 2:3

Stadion Aldo Drosina. Bez gledatelja

Sudac: Duje Strukan (Split)

Stijelci: 0:1 Šutalo (6), 0:2 Hara (23), 0:3 Guzina (44), 1:3 Drmić (53), 2:3 Murić (73-11m)

Žuti kartoni: Hara, Galilea, Guzina, Lučić (Istra 1961), Menalo, Lončar, Murić (Rijeka)

ISTRA 1961: Lučić, Šutalo, Tomašević (76 Perera), Bosančić, Navarro, Galilea, Lewitt (64 Halilović), Ivančić (75 Špoljarić), Gržan, Guzina (88 Bande), Hara

RIJEKA: Nevistić, Tomećak (89 Yateke), Galović, Capan, Štefulj (46 Vukčević), Čerin (46 Liber), Lončar, Andrijašević, Murić, Menalo (46 Kulenović), Drmić

Istra 1961 se plasirala u finale Kupa nakon što je u Puli pobjedila Rijeku rezultatom 3:2.

Goran Tomić prvi je vidio kako (ne) igra momčad Rijeka na postavljene obrane, kada igrači nisu energetski na potrebnoj razini, a zaštitni mehanizam ne funckionira.

Rijeka je u polufinalu Kupa odigrala najslabije poluvrijeme ove sezone, ni u mandatu Simona Rožmana riječka momčad ni u jednom poluvremenu nije izgledala tako slabo unatoč velikoj premoći u posjedu lopte (71%).

Nikakvih iznenađenja nije bilo, točno se znalo kako će Istra 1961 igrati, pulska se momčad skupila u svojoj trećini odakle su otvarala u kontrama, što znači da je Tomić znao što ga čeka u Puli ako zakaže jači intezitet trke i agresivnosti.

Kako je do odmora funkcionirao riječki blok u pulskim otvaranjima najbolje ukazuje omjer udaraca u okvir vratiju: 6 prema 1 u korist Istre 1961!

Jedini riječki udarac uputio je Menalo (17) iskosa slijeva desnom nogom, Lučić je imao dovoljno vremena pripremiti obranu.

Odmah na početku riječka je obrana najavila slabosti, Hara i Navarro nisu uspjeli svladati Nevistića u vrlo izglednim situacijama: prvi udarcem nogom, drugi udarcem glavom iz blizine.

Uspio je to Šutalo u istoj minuti nakon ubačaja iz kuta, stoper Istre 1961 nadskočio je Capana i loptu glavom skrenuo u mrežu - 1:0.

Rani pogodak dignuo je samopouzdanje domaćim igračima, koji su fizički dominirali u duel-igri na svakom dijelu terena, a posebice u zadnjoj trećini, Lučić praktično nije imao posla.

U 23. minuti prvi put je zatekla pulska momčad nespremni riječki središnji blok, lako su u kontri izašli na zadnju liniju, Guzina je pravodobno odigrao Hari, Japanac je ušao iza Galovića, izašao ispred Nevistića i zatresao mrežu - 0:2.

U 44. minuti drugi put je pulska momčad u kontri lakoćom izašla na zadnju riječku liniju, ovog puta je Ivančić pravodobno okomito odigrao Guzini, koji je izašao ispred Nevistića i snažnim udarcem pogodio bliži gornji kut - 3:0.

Početkom drugoga dijela Tomić je obavio tri zamjene, promijenio se raspored s još jednim napadačem (Kulenović), Rijeka je utakmicu završila s trojicom klasičnih napadača (Drmić, Kulenović, Yateke), ali nije pomoglo.

Promijenio se pristup, dignula je riječka razinu trke i agresivnosti, nedovoljno za potpuni preokret.

U 53. minuti Drmić je udarcem izvana uz Tomaševićevu pomoć loptu poslao u desnu Lučićevu vratnicu, lopta se odbila u mrežu - 1:3.

Rano je Rijeka smanjila rezultatski zaostatak, vratile su se natjecateljske tenzije.

U 72. minuti Šutalo je neoprezno zahvatio nogom Capana u kaznenom prostoru, Murić je iz kaznenog udarca doveo Rijeku na pogodak zaostatka - 2:3.

U preostalih dvadesetak minuta Rijeka nije stvorila ni jednu priliku, u klasičnom fizičkom pritisku jednostavno je nedostajalo više inteziteta u duelima.

U jedinoj osmišljenoj kontri u drugom dijelu najbolju priliku nakon odmora nije iskoristio Hara.

Špoljarić je u 81. minuti pravodobno odigrao, japanski napadač zaobišao je Nevistića, Capan je loptu zaustavio na gol-crti.