Rijeka u Puli zakinuta za regularni pogodak

Ponedjeljak, 16. listopada 2017. 21:21 Napisao  I. V.

Sudac odlukama direktno utjecao na rezultat

Damir Batinić sudio na štetu Rijeke

Mateo Beusan analizirao je suđenje u 12. kolu, generalna ocjena stručnog komentatora HTV-a je da su griješili svi suci. Redom, za pogodak Rijeke (Pavličić) poništen zbog zaleđa Beusan kaže:

- Nema zaleđa. Prvi pomoćnik je pogriješio!

Za situaciju kada je Kokorović rukom u 64. minuti obranio Gavranovićev udarac Beusan kaže:

- Jasno je da je sudac trebao svirati jedanaesterac za Rijeku. Igrač je odgovoran za položaj svoje ruke, da te ruke nije bilo, lopta bi išla prema vratima!

Dakle, Rijeka je u porazu (0:1) od Istre 1961 zakinuta za regularni pogodak i nedosuđeni kazneni udarac, što znači da je sudac izravno utjecao na rezultat.

O tome zašto je sudac dao žuti karton Mateiju zbog simuliranja iako je bilo očigledno da napadač Rijeke pada pod pritiskom igrača Istre, zašto nije Vojnoviću pokazao drugi žuti karton nakon prekršaja nad Bradarićem i što je najgore, zašto je sudac u drugom dijelu utakmice očigledno promijenio kriterij na štetu samo jedne momčadi, trebao bi se pozabaviti netko  odgovoran za stanje u hrvatskom nogometu.

Inače, utakmicu u Puli sudio je Damir Batinić iz Osijeka!

Osvrnuo se Beusan na sporne situacije u utakmici Dinama i Osijeka (1:1) odigranoj u Maksimiru.

Prvo, sudac je poništio Ademijev pogodak zbog zaleđa iako je loptu dodao igrač Osijeka:

- Jasno je da je loptu dodao suparnički igrač, tako da zaleđa nema nikako. Glavni sudac je tu morao odigrati veću ulogu jer je on bio u blizini i mogao je vidjeti tko je dodao loptu. Pomoćnik je signalizirao zaleđe jer on nije vidio odakle je stigla lopta, ali glavni je morao donijeti odluku, kaže Beusan

Beusan je konstatirao da je Henriquez izjednačio u 95. minuti tako što je prije udarca nogom igrao rukom, pa se može konstatirati da je sudac na neizravni način kompenzirao pogrešku.

Utakmicu u Maksimiru sudio je Mario Zebec iz Varaždina.