Četvrtak, 23. srpnja 2015. 22:46 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 2. pretkola: Aberdeen - Rijeka 2:2

Europska liga, uzvratna utakmica 2. pretkola

Strijelci: 0:1 Tomasov (58), 0:2 Kvržić (63), 1:2 McGinn (64), 2:2 Hayes (72)

Žuti kartoni: Logan, Shinnie (Aberdeen), Kvržić (Rijeka)

ABERDEEN: Ward, Considine, Taylor, Quinn, McGinn (83 Flood), Shinnie, Hayes, Logan, Jack, McLean (73 Pawlett), Goodwillie (75 Rooney)

RIJEKA: Sluga, Ristovski, Samardžić, Mitrović, Leovac, Bradarić (74 Balaj), Radošević, Moises, Tomasov, Roshi (46 Kvržić), Bezjak

Nogometaši Rijeke oprostili su se Europe neodlučenim rezultatom (2:2) u uzvratnoj utakmici 2. pretkola, Aberdeen se plasirao u 3. pretkolo zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi (3:0) u prvoj utakmici na Kantridi.

Bezmalo sat vremena ništa konkretno nije upućivalo da bi Rijeka na Pittodrie stadionu mogla nadoknaditi veliki zaostaka iz prve utakmice. A onda se u 58. minuti Tomasov u svom stilu izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora odakle je plasiranim udarcem  zatresao mrežu iza Warda - 0:1.

Pet minuta kasnije Kvržić je šokirao domaće igrače udarcem s 22 metra, lopta se odbila od bloka i efektno završila let u mreži  - 0:2. Rijeka je stigla na pogodak do izjednačenja rezultata iz prve utakmice, ali su se Škoti munjevito oporavili od šoka.

Odmah nakon Kvržićeva pogotka uslijedila je prva škotska akcija u kojoj je riječka obrana pokazala znane boljke,   McGinn je zdesna ušao u kazneni prostor Rijeke, prizmenim udarcem pogodio suprotni kut vratio i momčadi Aberdeena mirnoću - 2:1. Rijeka je sada morala postići još dva pogotka da bi se plasirala u iduće pretkolo.

U 72. minuti momčad Aberdeena ponovo je iskoristila rastrojenost riječke obrane, petorica igrača Rijeke izgubila su raspored u akciji dvojice škotskih napadača. Hayes je na kraju bez poteškoća zatresao mrežu i osigurao Aberdeenu prolaz u iduće pretkolo - 2:2.

Trener Matjaž Kek pomijenio je petoricu igrača u momčadi koja je igrala prvu utakmicu protiv Aberdeena na Kantridi, kapetan Anas Sharbini završio je na tribinama.

U prvom poluvremenu Rijeka ne da nije došla u priliku smanjiti rezultatski zaostatak iz prve utakmice, nego su Škoti propustili realizirati dvije prilike.

U 36. minuti McGinn je zakasnio na ubačaj Hayesa, u 45. minuti Sluga je zaustavio udarac McGinna. I to je bilo sve što se konkretno dogodilo pred vratarima.

Ako se izuzme Moisesov (27) udaraca s distance, Rijeka do odmora nije ozbiljno ni zaprijetila.

Nakon odmora riječka momčad malo je podignula ritam, dvama pogocima pobudila lažnu nadu, a onda iskazala slabosti koje su obilježile početak sezone. Aberdeenova momčad pokazala je više kompaktnosti što je bilo dovoljno da zasluženo eliminira Rijeku.