Europska liga: Milan doživio drugi poraz uoči utakmice protiv Rijeke u četvrtak

Nedjelja, 24. rujna 2017. 14:52 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Sampdoria - Milan 2:0.  Slično kao Matjaž Kek nakon Koprivnice, Vicenzo Montella malo toga pozitivnog može pronaći u porazu u Đenovi

Zapata je postigao prvi pogodak pokraj nemoćnog Bonuccija

Nogometaši Milana doživjeli su poraz (0:2) od Sampdorije.

Uoči utakmice Europske skupine protiv Rijeke, momčad Vicenza Montella doživjela je drugi poraz u prvenstvu.

Slično kao Matjaž Kek nakon Koprivnice, Montella malo toga pozitivnog može pronaći u porazu u Đenovi.

Sampdoria je bila apsolutno bolja močad u prvom dijelu utakmice, kada je djelovala puno brže i agresivnije.

Dvaput je Donnaruma izašao kao pobjednik u sučeljavanju sa Zapatom, Ramirez (41) je također bio blizu pogotka.

U drugom dijelu Milan je izgledao nešto bolje, ali su sve napadačke akcije bile nedorađene.

Nikola Kalinić nije imao ni jednu priliku, što dosta toga govori o načinu igre Milana.

Pogodak Zapate u 72. minuti promijenio je način igre, Milan je počeo stvarati nešto jači pritisak, ali Puggioni nije imao pravog posla.

U 91. minuti Borini je pogriješio u dodavanju, Alvarez je ušao u kazneni prostor slijeva i minutu nakon što je ušao u igru loptu poslao u suprotnu vratnicu od koje se ista odbila u mrežu - 2:0.

Ivan Strinić igrao je vrlo dobro, Suso na desnom boku ništa konkretnije nije učinio.

SAMPDORIA: Puggioni, Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinić, Barreto, Torreira (90+3 Capezzi 93), Praet (90 Alvarez), Ramirez (84 Verre 84), Quagliarella, Duvan Zapata

MILAN: G. Donnarumma, C. Zapata, Bonucci, Romagnoli, Abate (82 Borini), Kessie, Biglia, Bonaventura (78 Calhanoglu), Rodriguez, Suso (78 Cutrone), Kalinić

Utakmica 6. kola: Sampdoria - Milan 2:0 (Zapata 72, Alvarez 90+1)