EP 2020 Matjaž Kek korak bliže završnici, Slovenija pobijedila Izrael pogotkom u 90. minuti

Ponedjeljak, 09. rujna 2019. 23:01 Napisao/la  SC

Slovenija pobijedila Izrael tri dana nakon pobjede protiv Poljske, Roman Bezjak strijelac za izjednačenje. Darko Velkovski standardno igrao u pobjedi Sjeverne Makedonije

Matjaž Kek jedan je korak bliže završnici Europskog prvenstva!

Pogotkom Benjamina Verbiča u 90. minuti Slovenija je pobijedila Izrael u Ljubljani rezultatom 3:2 tri dana dana nakon što je na istom mjestu pobijedila favoriziranu Poljsku (2:0).

Nakon 6. kola Slovenija je osvanula na drugom mjestu ljestvice Skupine G s 11 bodova, Poljska vodi s dva boda više.

Napadač Dynama Kiev, Benjamim Verbič, postigao je i prvi pogodak za Sloveniju u 43. minuti, da bi Izraelci preokrenuli rezultat pogocima Natcha (50) i Zahavija (63).

Bivši napadač Rijeke Roman Bezjak, danas igrač APOEL-a iz Nikozije, postigao je pogodak za izjednačenje u 66. minuti.

U dramatičnoj završnici Verbič je pogotkom izazvao oduševljene 10.000 gledatelja na Stožicama, u Deželi je opet zavladala nogometna euforija.

SLOVENIJA: Oblak, Struna (od 54. Blažič), Krhin, Iličić, Kurtić, Šporar, Jokić (od 46. Balkovec), Bezjak, Mevlja, Stojanović, Verbič

IZRAEL: Marciano, Dasa, Elhamed, Natcho, Zahavi, Solomon, Weisman (od 61. Dabbur), Peretz (od 77. Glazer), Taha, Dgani, Ben Harush (od 46. Kayal).

Sjeverna Makedonija pobijedila (2:0) je u gostima Latviju pogocima Pandeva (14) i Bardhija (17)

Kapetan Dinama Arijan Ademi i stoper Rijeke Darko Velkovski igrali su standardno za Makedoniju.

Poredak: Poljska 13, Slovenija 11, Austrija 10, S. Makedonija 8, Izrael 8, Latvija 0