DRUGA BUNDESLIGA

Damir Kreilach zabio u debiju pred 20 tisuća ljudi

Nedjelja, 21. srpnja 2013. 17:46 Napisao/la  SC

Union Berlin – Bochum 1:2 Nakon vodstva gostiju Kreilach je izjednačio četiri minute prije kraja

Nakon što je u ljetnom prijelaznom roku Rijeku zamijenio Union Berlinom, Damir Kreilach je u prvom kolu njemačke druge Bundeslige debitirao i upisao svoj prvi pogodak za novi klub. Kreilach je u 86. minuti izjednačio rezultat iz slobodnog udarca nakon što su gosti poveli u 64. minuti atraktivnim pogotkom kojega će strijelac Latza pamtiti cijelu karijeru

Ipak, Kreilch premijerni nastup u novoj sezoni Union Berlin neće dugo pamtiti budući da je pogotkom Maltritza dvije minute prije kraja Bochum ipak uzeo sva tri boda. U 88. minuti Eggimann je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Maltritza je pogodio mrežu udarcem s bijele točke.

Kreilach je zaigrao na prirodnoj poziciji zadnjeg veznog, a iskazao se i dalekometnim pokušajima (46, 52), koji su završili u rukama gostujućeg vratara. Nakon dobre partije u prvom kolu Kreilach je opravdao povjerenje trenera Neuhausa.

UNION BERLIN: Haas – Parensen, Schonheim, Eggimann, Pfertzel – Kreilach, Kohler (70 Dausch), Ozbek, Mattuschka (83 Terodde) – Nemec, Brandy (63 Skrzybski)

BOCHUM: Luthe – Bastians, Fabian, Maltritz, Freier – Latza, Tiffert (70 Aydin), Jungwirth – Cwielong (89 Acquistapace), Tasaka (84 Eyjolfsson), Sukuta-Pasu

Strijelci: 0:1 Latza (64), 1:1 Kreilach (86) 1:2 Maltritz (88-11m)