Pripremna utakmica: Rijeka pobijedila Bjelovar na Rujevici, Ajayi dvostruki strijelac

Četvrtak, 19. siječnja 2017. 16:58 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Bjelovar 5:1. Nogometaši Rijeke odigrali prvu pripremnu utakmicu tijekom priprema za nastavak sezone

Pripremna utakmica

RIJEKA - BJELOVAR 5:1

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka.

Sudac: Marko Cvijović

Strijelci: 1:0 Gavranović (6), 1:1 Tominac (29), 2:1 Gorgon (37), 3:1 Vešović (44), 4:1 Ajayi (61), 5:1 Ajayi (79)

RIJEKA: Nevistić, Martić (46 Ristovski), Šofranac (46 Mulac), Elez (46 Ayodeji), Zuta (46 Totić), Čeliković (46 Matić), Bradarić (46 Maleš), Vešović (46 Turčin), Črnic (46 Ajayi), Gavranović (46 Kovačević), Gorgon (46 Iv. Lepinjica).

BJELOVAR: Junuzović (46 Fanton), Ivančić (46 Nikolić), Vinicius (46 Jaković), Hajdarović (87 Kunštek), Kolar (75 Makopek-Pušec), Rajić (71 Šepoval), Pušić (46 Kuhar), Jakšić (77 Šotola), Šiprak (56 Majdandžić), Tominac (75 Baronić), Orač (56 Kos).

Nogometaši Rijeke odigrali su prvu pripremnu utakmicu tijekom priprema za nastavak sezone, na pomoćnom igralištu Rujevica pobijedili su Bjelovar rezultatom 5:1.

Rijeka je povela već u 6. minuti kada je Gorgon sjajno gurnuo u priliku Gavranovića koji izbija sam pred gol gostiju, zaobilazi vratara i pogađa za 1:0.

Samo minutu kasnije Čeliković je ostao sam na sedam metara, ali udarac je otišao iznad grede, dok je pokušaj Vešovića u devetoj minuti prošao uz vratnicu.

Bjelovar je izjednačio u 29. minuti nakon brze kontre Tominac je zatresao mrežu udarcem sa ruba šesnaesterca. Na novo vodstvo Rijeke nije se dugo čekalo.

U 37. minuti nakon kornera Gorgon je bio najviši u skoku i glavom pospremio loptu u mrežu. Minutu prije kraja prvog dijela Gavranović je drugom loptom izbacio Vešovića koji matira vratara Junuzovića za 3:1.

U nastavku bijeli nisu popustili pritisak. Prvo je Ristovski zapucao preko gola, zatim se isto dogodilo Martiću te još jednom Ristovskom.

U 61. minuti Ajayi se našao u dobroj prilici i pogodio za 4:1. Ajayi je svoj drugi pogodak zabio u 79. minuti te postavio konačnih 5:1.