Skupina G: Standard Liege u Lokerenu pola sata igrao s igračem manje i osvojio bod

Nedjelja, 31. kolovoza 2014. 19:39 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Lokeren - Standard Liege 1:1

U šestom kolu belgijske Pro lige momčad Standarda iz Liegea došla je do drugog remija ove sezone. Odigrali su izabranici Guya Luzona 1:1 u Lokerenu kod istoimenog protivnika. Susret je bio naročito zanimljiv u posljednjih trideset i pet minuta u kojima je Standard igrao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Mileca. Unatoč tome, Lokeren, momčad koja se također nalazi u skupinama Europske lige nije uspijela organizirati suvisliju akciju za izjednačenje sve do 87. minute kada dolaze do pogotka iz prekida. Leye je zabio glavom nakon kornera.

Jedini pogodak dotad na utakmici djelo je iskusnog Igora De Camarga u osmoj minuti. Bivši napadač Borussije iz Monchengladbacha poentirao je na ubačaj stopera Cimana. Nogometašima Rijeke 18. rujna u Belgiji zasigurno neće biti jednostavno, no Standard je pokazao da može biti vrlo porozan u obrambenom dijelu. Nekoliko su puta prijetili domaći nogometaši ulascima u prazan prostor, najslabiji dio momčadi zasigurno je stoperski dvojac. S druge strane, Standard je jak u sredini terena, baš poput Rijeke.

U trenucima kada je Lokeren imao igrača više Standard se organizirano branio, Luzonovi igrači zatvorili su se u 'bunker'. no na kraju su jedva uspjeli spasiti bod. Tri minute djelile su Standard od prve pobjede nakon mjesec dana nogometa u Belgiji, morali su se na kraju zadovoljiti bodom. I dalje se Rijekini protivnici u skupini G Europske lige nalaze na osmom mjestu ljestvice.

Lokeren - Standard Liege 1:1 (Leye 87/De Camargo 8)

LOKEREN: Copa, Scholz, Odoi, Mertens, Marić, Overmeire, Persoons (40 Leye), Remacle, Dutra (58 Patosi), Vanaken, De Pauw (58 Abdurahimi)

STANDARD: Kawashima, Faty, Teixeira, Ciman, De Camargo (72 Araujo), Trebel, Louis (44 Watt) (57 Arslanagic), van Damme, M'Poku, Mujangi, Milec