Atlantic Cup: Rijeka poražena u prvoj utakmici, danski Aarhus iskoristio slabosti riječke momčadi

Ponedjeljak, 29. siječnja 2018. 19:01 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Rijeka - Aarhus 1:2. Ukazanu priliku najbolje iskoristili najmlađi, Mitrović i Ristovski demonstrirali  u 73. minuti što može i zna riječka škola nogometa

Filip Dangubić (Rijeka)

Nogometaši Rijeke poraženi su u prvoj utakmici Atlantic Cupa.

Danski Aarhus pobijedio je rezultatom 2:1 u utakmici tijekom koje je momčad Rijeke u stvaranju pokazala poznate manjkavosti u napadu, ali i neočekivane slabosti u obrani.

Danci su veći dio utakmice proveli na svojoj polovici, igrali su okomitije i nekoliko su puta lakoćom izašli na zadnju liniju riječke obrane budući da središnji riječki blok nije djelovao dovoljno čvrsto.

Rijeka je ostvarila kontinuirano veći posjed lopte, ali pretežito bezidejnim protokom lopte nije uspjela učiniti puno toga konkretnog.

U prvih pola sata riječka momčad nije izravno zaprijetila, Danci su propustili dvije prilike.

Sana (8) se našao u otvorenoj poziciji za udarac s 14 metara, Bundu je na drugoj vratnici dočekao loptu na glavu, ali je Zuta bio dovoljno agresivan da omete danskog napadača.

Nakon otprilike pola sata riječka igra počela je dobivati konkretni smisao, što znači da je obrana danske momčadi počela gubiti raspored.

U 36. i 39. minuti Rijeka je organizirano pripremila dvije izgledne prilike koje nije iskoristio Puljić.

Najopasniji napadač Rijeke dvaput se našao u izglednim pozicijama, oba puta nakon preciznih dodavanja s desne strane.

Prvi put odigrao je Mavrias, drugi put Kvržić, oba puta Puljiću je nedostajalo više tehničke finese da bi bio strijelac.

Pri kraju prvoga dijela Sana je ubacio iz prekida u kazneni udarac, Župarić je rukama uhvatio Spelmanna u bezopasnoj poziciji, napadač Aarhusa pao je dovoljno uvjerljivo da bi sudac pokazao na bijelu točku.

Sana je precizno izvedenim kaznenim udarcem kaznio Župarićevu nesmotrenost - 0:1.

Mikanović i Jovanović
Za Aarhus je igrao Dino Mikanović, nekadašnji igrač Hajduka.
Vrata je čuvao Srbin Aleksandar Jovanović, vratar koji je došao iz Niša bio je ponajbolji igrač na utakmici.
U drugom dijelu ušla su dvojica novih igrača (Jelić, Gomelt).

Rijeka je počela nešto odlučnije, Pavičić je u 52. minuti nakon izmjene lopte sam izašao iskosa ispred vratara Jovanovića, koji je ostao miran i odbio snažno upućenu loptu.

Tri minute kasnije Danci su ponovo u brzoj transformaciji zatekli riječku obranu nespremnu.

U 55. minuti Sana je prošao desnom stranom, prizemno ubacio u sredinu, Pedersen je iz drugoga plana osvanuo sam na 7 metara, Mavrias je zakasnio zatvoriti prostor i Sluga je drugi put bio nemoćan - 0:2.

U nastavku utakmice trener Matjaž Kek u dvama navratima promijenio je još šestoricu igrača, na kraju je ušao i mladi Liber, pa je Rijeka utakmica završila u potpuno drugačijem sastavu u odnosu na početak utakmice.

Održavala je riječka momčad stalni pritisak, otvorio se nekoliko puta prostor u danskoj obrani, ali završnica postaje veliki problem riječke igre...

Ukazanu priliku najbolje su iskoristili najmlađi!

U 73. Mitrović je pobjegao desnom stranom i dotrčao do korner-linije, ubacio u kazneni prostor, Ristovski je u ravni prve vratnice loptu skrenuo u mrežu - 1:2.

U doslovnom smislu dvojica juniora demonstrirali su što može i zna riječka škola nogometa.

RIJEKA: Sluga, Mavrias (60 Raspopović), Župarić (60 Escoval), Punčec, Zuta (60 Davidson), Capan (46 Gomelt), Pavičić (71 Bradarić), Puljić (81 Liber), Heber (71 Ristovski), Kvržić (71 Mitrović), Dangubić (46 Jelić)

Atlantic Cup, 1. kolo: Rijeka - Aarhus 1:2 (Ristovski 73/Sana 45-11m, Pedersen 54)