Andrej Razdrh, trener Olimpije: Ne zavaramo se, čeka nas teška utakmica u Žilini

Petak, 19. srpnja 2013. 14:58 Napisao/la  SC

Prva utakmica 2. pretkola: Olimpija - Žilina 3:1

Europska liga, prva utakmica 2. pretkola

OLIMPIJA  - ŽILINA  3:1

Stadion Stožice. Gledatelja 2500

Sudac: Kristo Tohver (Estonija) 7.

Strijelci: 1:0 Šporar (19), 2:0 Đurković (26), 2:1 Škvarka (82), 3:1 Ivelja (90+3)

Crveni karton: Delamea Mlinar (41), Bello (45+1, drugi žuti)

OLIMPIJA: Džafić, Jović, Zarifović, Trifković, Đurković  (46 Mitrović), Šporar (77 Valenčič –), Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič, Bagarić, Zeba (73 Eteme –)

ŽILINA: Dubravka, Hučko, Akakpo, Majtan, Pečovsky, Bello, Piaček, Pich, Mihalik  (63 Guba), Paur  (46 Švarka), Mabouka

Pogotkom Ivelje u 3. minuti sudačke nadoknade nogometaši Olimpije stekli su dva pogotka prednosti uoči uzvrata u Žilini. Utakmica koju je obilježio vrlo uvjerljiv početak domaćina i dva crvena kartona zbog koje su momčadi igrale 10vs10 cijelo drugo poluvrijeme, na kraju je završila aktivnim rezultatom za goste.

- Utakmica je bila tipično europska, nervozna i puna naboja. Pobjeda je došla kao naručena. Mislim da bi nama više odgovaralo da smo ostali jedanaest prema jedanaest. Prvih pola sata igrali smo odlično. Ne zavaravamo se, čeka nas teška utakmica u uzvratu, kazao je trener Olimpije Andrej Razdrh

Olimpija je došla u vodstvo pogotkom najmlađeg igrača, Šporar je u 9. minuti pogodio preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon Zebina proigravanja. U 26. minuti opet je Zeba pokrenuo akciju na kraju koje je Đurković pobjegao gostujućim stoperima i postigao drugi pogodak za domaćine – 2:0.

U 41. minuti isključen je Delamea Mlinar zbog udaranja protivničkog igrač u gostujućem kaznenom prostoru. U sudačkoj nadoknadi momčadi su brojčano izjednačene, kada je drugi žuti karton zbog prekršaja na Omladiču dobio Bello.

U 81. minuti Omladič je propustio veliku priliku za 3:0, vratar Dubravka obranio je udarac. Kazna za promašaj brzo je stigla, Švarka je iskoristio priliku za 3:1.