Druga HNL: Pomorac doživio četvrti poraz, Gorica lakoćom odnijela bodove iz Žuknice

Nedjelja, 07. rujna 2014. 18:41 Napisao  I. V.

Utakmica 4. kola: Pomorac - Gorica 0:3.  Momčad Pomorca katastrofalnim pogreškama kompromitiralia nadu da će osvojiti prve bodove ove sezone

Druga HNL - 4. kolo

POMORAC - GORICA 3:0

Igralište u Žuknici. Gledatelja: 300

Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 6

Strijelci: 0:1 Dvorneković (13), 0:2 Kiš (45+1 - 11m), 0:3 Dvorneković (76)

Žuti kartoni: Majić, Labudović, Babić (Gorica), Berković, Čuturilo (Pomorac)

POMORAC: Berković 5, Grujević 5, Damiš 5 (71 Matošević -), Kurilić 5 (78 Bjelkanović -), Antić 5, Čuturilo 5, Muminović 5, Milić 5 (61 Rudan 5), Bjelanović 5, Janjušević 5, Pilčić 5

GORICA: Koprić 6,5, Labudović 7, Petanjek 6,5, Mihalj 6,5, Babić 6,  Majić 6 (77 Brtan -), Milanović 6, Mihaljević 6, Mužek 6 (76 Žutić -), Dvorneković 8 (79 Kepčija -), Kiš 7

Nogometaši Gorice pobijedili su momčad Pomorca rezultatom 3:0 i nanijeli četvrti poraz kostrenskoj momčadi. Dojam je da Gorica nikada nije lakše osvojila bodove protiv Pomorca, momčad kojega je katastrofalnim pogreškama kompromitiralia nadu da će osvojiti prve bodove ove sezone.

U 13. minuti Kiš je primio loptu u zabranjenoj zoni i mirno pripremio poziciju za snažni udarac s 20 metara. Lopta je fijuknula i udarila u prečku dok je Berković letio zrakom. Lopta se od prečke odbila taman na glavu nečuvanom Dvornekoviću, koji je umješnim trzajem glavom "prošetao" nemoćnog Berkovića, koji se bezuspješno pokušao vratiti u lijevi kut dok je lopta lagano odskakutala u  mrežu - 0:1.

Rezultati 4. kola: Pomorac - Gorica 0:3, Dugopolje - Segesta 0:0, Cibalia - Bistra 2:1, Rudeš - Lučko 1:4, Inter - Sesvete 4:1, H. dragovoljac - Imotski 0:2

Rani pogodak omogućio je gostima da odmah počnu kalkulirati. Prepustili su igrači iskusnog Ilije Lončarevića loptu domaćinu, koji je kroz nešto veći posjed lopte pokušavao pronaći slabu točku u obrani Gorice na čelu s Tomislavom Labudovićem, donedavnim stoperom Pomorca. U 21. minuti Antić se probio lijevom stranom, Pilčić je na prvoj vratnici skrenuo loptu, koja je zapela za gostujućeg braniča i odletjela preko prečke. Bila je to najbolja (polu)šansa Pomorca, što najbolje ilustrira napadačku nemoć posljednje momčadi Druge lige.  Janjuševićev (6) udarac u Koprića više spada u zabavni dio programa mladoga napadača Pomorca.

Ono što bi struku kostrenskog kluba trebalo zabrinjavati je činjenica da je Gorica od vodećeg pogotka prestala igrati.  Kao da su gosti osjetili s kim imaju posla i da će se stvari same posložiti od sebe zahvaljujući izrazitim slabostima domaće momčadi. Tako je i bilo uz blagu naklonost suca Cestarića i mladenačku naivnost Kurilića.

U 45. minuti duel Dvornekovića i Kurilića u bezizglednoj poziciji za napadača gostiju završio je prekršajem za najstrožu kaznu. Kiš je bio neumoljiv - 0:2.

U drugom dijelu utakmica sadržajno nije ponudila praktično ništa što bi vrijedilo spomena. Gorica se od početka nastavka utakmice branila s desetoricom iza lopte, tek je Kiš povremeno ispadao iz obrambenog Lončarevićeva sustava.  U zadnjih dvadesetak minuta Butorac je preuzeo rizik, uveo Matoševića i počeo igrati s trojicom braniča i napadača u liniji. Nisu se gosti zbog toga zabrinuli, trebali su samo uzeti ponuđeno.

U 76. minuti vratar Berković ničim izazvan odlučio se iskušati u driblingu, inače uređnoj vještini koja se na može naučiti. Providni pokušaj varke tijelom osujetio je Dvorneković, koji je oteo loptu vrataru Berkoviću i zakucao loptu u mrežu - 0:3.

Nakon trećeg pogotka rasterećni gosti počeli su ponovo igrati nogomet kao na početku utakmice do vodećega pogotka. U zadnjih petnaestak minuta posao im je bio olakšan, jer su igrali protiv grogiranih igrača Pomorca, koji su besciljno lutali terenom, čekajući da sudac Cestarić odsvira kraj i okonča njihove muke. Grujevićevi (85, 90) i Antićev (49) pokušaj u drugom dijelu  spadaju u polušanse iz kojih su Pomorci mogli postići barem jedan pogodak ove sezone.