DRUGA HNL

Pomorac primio 11 pogodaka s jedanaest igrača

Nedjelja, 28. rujna 2014. 18:30 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 8. kola: Dugopolje - Pomorac 11:0. Pomorac doživio najteži poraz  u povijesti  prve i druge lige

Druga HNL - 8. kolo

DUGOPOLJE - POMORAC 11:0

Stadion Hrvatski vitezovi. Gledatelja 200.

Sudac: Marko Cestraić (Sisak) 7

Strijelci: 1:0 Lagator (4), 2:0 Lagator (11), 3:0 Balić (16), 4:0 Lagator (24), 5:0 Balić (40), 6:0 Lagator (41), 7:0 Serdarušić (51), 8:0 Čipčić (63-11m), 9:0 Čipčić (72), 10:0, Balić (79), 11:0 Čipčić (83)

Žuti kartoni: Bandalo (Dugopolje), Janjušević (Pomorac)

DUGOPOLJE: Vugdelija - , Peričić 6,5, Gruica 6,5, Bandalo 6,5, Vojković 6,5, Gale 6,5 (46 Plazibat 6), Vitaić 6,5 (46 Ževrnja 6), Kovač 6, Serdarušić 7, Lagator 8 (60 Čipčić 7,5), Balić 8

POMORAC: Magaš 5, Nuredini 5, Briškić 5, Kurilić 5, Andrić 5, Stevanović 5, Hušidić 5, Milić 5, Šimić 5, Jovanović 5, Janjušević 5

Nogometni savez Hrvatske treba zabraniti ljudima, koji vode Pomorac da svojim odlukama zlorabe sportske živote mladih igrača. Naime, nakon što su u srijedu u Dubrovnik s juniorima otputovali na dan odigravanja utakmice šesnaestine finala Kupa Hrvatske protiv GOŠK-a i izgubili rezultatom 0:7, u nedjelju su u Dugopolje u dva kombija stigla točno jedanaest igrača među kojima su većina bili juniori. Na klupi su sjedili samo trener Vitomir Butorac i fizioterapeut Taksim Fejzić.

Bilo je igrače Pomorca tužno, da ne upotrijebimo neku težu riječ, gledati kako se bespomoćno muče u svim elementima nogometne igre protiv boljeg i kvalitetnije suparnika. Domaći igrači su za samo četri minute prvi puta zatresli mrežu Magaša da bi u 24. minuti imali vodstvo od 4:0.

Gosti su igrali u formaciji 5-4-1 i dvaput su bezuspješno pokušali ugroziti vrata domaćina, pucali su Janjušević i Kurilić. Na odmor se otišlo sa pola tuceta golova u mreži Pomorca. U nastavku susreta domaćini su malo „spustili gas“, no ipak su postigli još pet golova.

Pomorac je doživio najteži poraz od kako se igra hrvatska prva i druga liga. Do sada je neslavnu titulu držala momčad Radnika iz Velike Gorice koju je Hajduk na Poljudu pobijedio rezultatom 10:0 u prvenstvenom ogledu u sezoni 1993/94.