Primorje EB pobijedilo u Šibeniku, Solarisu ni Funcuti nisu mogli pomoći

Srijeda, 22. ožujka 2023. 21:44 Napisao/la  SC

Čubranić obranio peterac 8,1 sekundi prije kraja i sačuvao dva pogotka prednosti uoči uzvrata

Funcuti navijali iza leđa Igora Hinića

Prva utakmica četvrtfinala prvenstva Hrvatske u vaterpolu

SOLARIS - PRIMORJE EB 8:10 (2:3, 2:3, 1:1, 1:1)

Plivalište Crnica. Suci: Periš i Tiozzo.

SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević 1, Erak 1, Rak 1, Čondić Kadmenović 1, D. Butić 1, K. Kreković 1, Radan, J. Penava, Sirovec, N. Burburan 2, T. Šparada, L. Štrkalj, Goleš

PRIMORJE EB: M. Čubranić, L. Babić, Te Riele 4, Kadivec, Brubnjak 2, Da. Brguljan 3, N. Čubarnić, K. Babić, Franulović, Muslim, Crippa, Abramović, Dipić, G. Burburan 1.

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili (10:8) su u Šibeniku momčad Solarisa kojoj u završnici utakmice nije pomogla ni bučna skupina od tridesetak pripadnika Funcuta smještenih iza leđa Igora Hinića i klupe Primorja EB.

Nakon što je Primorje EB od početka druga četvrtine stalno vodilo, uspjeli su se Šibenčani vratiti u utakmicu (7:7) u završnici zadnje dionice utakmice.

Stabilizirala se riječka momčad u presudnim trenucima, posebice u obrani, poveli su gosti 9:8, Primorje EB zatim nije iskoristilo zicer prije nego što je još jedan napad Solarisa završio bez realne opasnosti za vratara Čubranića.

Brubnjak je udarcem izvana pogodio za konačnih 10:8, u zadnjih pola minute Čubranić je prvo umalo postao strijelac udarcem s gola na gol, a onda je 8,1 sekundi prije kraja obranio peterac i sačuvao dva pogotka prednosti uoči uzvrata.

Nizozemac Kas Te Riele postigao je 4 gola za Primorje, Darko Brguljan drugi je strijelac 3 pogotka, najbolji kod Šibenčana bio Riječanin Noa Burburan s 2 gola

U sastav Primorja EB nakon ozljede vratio se iskusni Petar Muslim.

Uzvratna utakmica četvrtfinala na Kantridi se igra u srijedu, 29. ožujka.